Вчені: «запах смерті» складається з 400 органічних сполук

Нещодавно вченими було встановлено, що так званий «запах смерті» може складатися більш ніж з 400 летких органічних сполук, що знаходяться в складній суміші. Про це пише британська Daily Mail.
Запах смерті
Підтверджено, що в запаху мертвого людини присутні свої «домінанти», концентрація яких може змінюватися. Якщо вченим вдасться краще вивчити подібні зміни, то це допоможе максимально точно встановлювати дату смерті людини.

Складні сполуки утворюються за рахунок активності бактерій, які руйнують тканини організму, перетворюючи їх на гази і солі. Точний склад газової суміші змінюється по ходу розкладання тіла. Ця особливість використовується хіміками-криміналістами, які зазвичай аналізують запах смерті, використовуючи технологію, звану «газовою хроматографією». З її допомогою вони роз’єднують з’єднання на більш дрібні компоненти і визначають концентрацію кожного з них.

Два найбільш вагомих компонента – це кадаверин і путресцин, або пахнучі молекули, які відштовхують більшість тварин. Зате цього не можна сказати про окремі види комах, яких вони, навпаки, приваблюють. Вчені сподіваються, що саме такі комахи допоможуть їм у більш глибокому вивченні інших значущих компонентів «запаху смерті».

Відправ другу:
Залишіть коментар