Вчені розповіли, як можна запобігти раку

На думку фахівців, половині людей буде поставлений діагноз рак в певний момент їхнього життя, і в цьому можуть бути винні фактори способу життя, такі як ожиріння і куріння. Справді, близько третини з найбільш поширених випадків раку можна запобігти за допомогою здорового харчування, фізичної активності та підтримкb здорової ваги.
Болезнь рак
Як повідомляє портал HealthVesti, є кілька простих кроків, які можна зробити для зниження цього ризику. У новому керівництві, складеному Всесвітнім фондом досліджень раку, викладаються повсякденні зміни, які могли б допомогти запобігти небезпечній хворобі.

Регулярна фізична активність – навіть просте прибирання по будинку – може знизити ризик розвитку раку, тому що допомагає підтримувати здоровий рівень гормонів, вважають фахівці. Дослідження показують, що регулярна фізична активність відіграє безпосередню роль у запобіганні деяких видів раку, таких як рак кишечника і рак молочної залози.

Також фахівці радять перекушувати морквиною. У перекушуваннях немає нічого поганого, якщо ви обираєте корисні варіанти. Вживання всього на 100 калорій більше, ніж потрібно, кожен день може привести до збільшення ваги на 5 кг в рік. Надмірна вага і ожиріння пов’язані з 10 видами раку, зокрема з раком кишечника, раком грудей і раком печінки.

Крім того, експерти рекомендують виключити з раціону білий хліб, макаронні вироби і рис, замінивши їх продуктами з цілісного зерна, багатими клітковиною. Клітковина допомагає довго відчувати ситість, підтримує здорову вагу і зменшує ризик розвитку раку, пов’язаного з ожирінням.

Надмірне вживання солі може підвищити кров’яний тиск, але також підвищує ризик розвитку раку шлунка. Це може відбуватися тому, що сіль пошкоджує слизову оболонку шлунка. Поступово знижуйте кількість споживаної солі і використовуйте замість неї спеції, трави, часник і лимон для ароматизації їжі.

На думку фахівців, не зайвою буде і звичка дотримуватися вегетаріанства один день на тиждень. Існують переконливі докази того, що вживання червоного м’яса збільшує ризик розвитку раку кишечника. Однією з можливих причин цього є те, що з’єднання, яке додає м’ясу червоний колір, гем, може призвести до пошкодження кишечника. Також неодноразово було доведено, що оброблене м’ясо (наприклад, бекон і шинка) є причиною раку кишечника. Коли м’ясо обробляється, в ньому можуть утворюватися канцерогенні речовини. Ці речовини ушкоджують клітини в організмі, що призводить до розвитку раку. Один із способів знизити цей ризик – на один день в тиждень стати вегетаріанцем.

Розмовляйте по телефону стоячи, радять експерти. Всього 30 хвилин фізичної активності в день може реально допомогти скоротити ризик розвитку раку. Фізична активність не тільки допомагає залишатися у формі, але також підтримує імунну та травну системи здоровими. Намагайтеся використовувати будь-яку можливість, щоб збільшити свою активність – замість ліфта піднімайтеся по сходах, замість використання автомобіля ходіть за продуктами пішки, а замість сидіння на дивані розмовляйте по телефону стоячи.

Крім того, вчені пропонують замінити перегляд телевізора прогулянкою. Спробуйте замінити один з видів осілої діяльності, такий як перегляд телевізора, активної прогулянкою. Така заміна дозволить вам отримати мінімальні 30 хвилин фізичної активності в день. Щоб привчити себе до регулярних прогулянок, заведіть собаку, радять фахівці.

Відправ другу:
Залишіть коментар