Вчені назвали 10 кращих продуктів-антидепресантів

Вченими доведено, що існують продукти, які впливають на настрій. Так, групі мексиканських дослідників після аналізу 1700 хімічних речовин з багатьох популярних продуктів, вдалося з’ясувати, що деякі з них за своїм хімічним складом схожі з речовинами, що входять до складу широко використовуваних антидепресантів.
Продуктів-антидепресантів
Daily Telegraph склав рейтинг десяти продуктів, здатних позитивно впливати на настрій і боротися з депресією, повідомляє «Новий час».
1. Волоські горіхи
Завдяки магнію, ненасиченим жирним кислотам, вітаміну Е і антиоксидантам, що містяться в горіхах, зміцнюється судинна та нервова системи. Горіхи, які містять так званий вітамін настрою В6, забезпечують нормальну роботу клітин мозку і допомагають усунути симптоми депресії.
2. Яйця
Вченими доведено, що споживання яєць робить людину добрішою. Яйця містять триптофан, з якого утворюється серотонін, що впливає на настрій і відчуття щастя. Також яйця містять незамінні жирні кислоти, а також вітаміни А, Е, D, каротини і вітаміни В, нестача яких призводить до депресії.
3. Сьомга
Вживання м’яса сьомги знімає емоційну напругу, покращує настрій і допомагає в боротьбі з депресією, стверджують вчені. Завдяки своїм корисним властивостям риба знімає нервову напругу і допомагає відновити працездатність мозку після виснажливої ​​роботи.
4. Зерновий хліб
Зерновий хліб також можна назвати природним антидепресантом. Більшість сортів зернового хліба містять амінокислоти, в тому числі триптофан, який бере участь у виробленні серотоніну, що регулює емоційний стан людини.
5. Червоне м’ясо
Результати недавніх досліджень показали, що червоне м’ясо значно покращує настрій, а відмова від нього подвоює ризик депресії. Незважаючи на поширену думку про те, що червоне м’ясо шкодить здоров’ю, вченим вдалося з’ясувати, що люди, які не вживають цей продукт, недоотримують залізо, в результаті чого швидше втомлюються і страждають депресією частіше за тих, хто регулярно в невеликих порціях вживає червоне м’ясо.
6. Зелений чай
У чаї міститься кофеїн — зокрема, чайний кофеїн прийнято називати теїном. Його вплив на організм набагато м’якший, ніж кофеїну. Відомо, що теїн є відмінним засобом від нудьги і поганого настрою.
7. Чорний шоколад
Знаменитий природний антидепресант — чорний шоколад, на переконання багатьох учених, дійсно сприяє покращенню настрою, а також позбавляє від хронічної втоми. Крім того, на думку каліфорнійського лікаря Дебори Уостерхауз, автора книги Чому жінкам потрібен шоколад, улюблені ласощі допомагають жінкам легше переносити нездужання критичних днів.
8. Кава
Кава піднімає настрій не гірше шоколаду і не тільки тонізує, але і допомагає від депресії. Кофеїн стимулює вироблення дофаміну — речовини, що викликає почуття задоволення, що виробляється організмом, наприклад, під час сексу. Фахівці зі Школи охорони здоров’я в Гарварді протягом 10 років вели спостереження за понад 50 тисяч жінок зрілого віку, виявляючи зв’язок між ризиком депресії і споживанням кави і з’ясували, що у любителів кави рідше виникають депресивні симптоми.
9. Морські водорості
Морські водорості викликають прилив сил і бадьорості, піднімають настрій, а також прискорюють загоєння ран завдяки вмісту магнію, пантотенової кислоти і вітаміну В2. Зокрема, пантотенова кислота регулює нормальне функціонування надниркових залоз, що виробляють гормон адреналін. Недолік пантотенової кислоти викликає хронічну втому, схильність до інфекцій і різних захворювань.
10. Насіння і бобові
Британські дієтологи Сара Шенкер і Крісті Фергюссон в ході недавнього дослідження з’ясували, що гарбузове насіння і бобові покращують настрій швидше і ефективніше, ніж солодощі та шоколад. Ці продукти забезпечують організм речовинами, необхідними для підтримки нормальної роботи центральної нервової системи, а також сприяють виробленню гормону задоволення серотоніну.

Відправ другу:
Залишіть коментар