Вчені довели, що овочеві салати корисніше їсти з яйцями

Салати з сирих овочів стають корисніші, якщо в них додавати яйця.
Салати
Група вчених під керівництвом нутриціолога Уейна Кемпбелла з Університету Пердью (США) провела дослідження, яке показало, що додавання яєць в салати з сирих овочів покращує засвоєння каротиноїдів.

Каротиноїди – це жиророзчинні поживні речовини, що допомагають зменшувати запалення і окислювальний стрес.

“Різноколірні сирі овочі є джерелом таких каротиноїдів, як бета-каротин, лютеїн, зеаксантин і лікопин, – говорить Уейн Кемпбелл. – Жири, що містяться в цілісних яйцях, покращують їх засвоєння організмом”.

У дослідженні взяли участь 16 добровольців, які в різний час з’їдали салат з сирих овочів без додавання яєць, салат з додаванням 1,5 яєць і салат з додаванням 3 яєць. Усі салати подавалися з 3 мл олії канола. Учені використали яйця у вигляді яєчні-базіки, щоб переконатися, що добровольці з’їдять увесь білок і жовток.

Дослідження показало, що при вживанні салату з трьома яйцями каротиноїди засвоювалися в 3,8 рази краще, ніж при вживанні салату без яєць.

“Жири у складі салатних заправок також покращують засвоєння каротиноїдів з овочів, але вони занадто калорійні – близько 150 ккал на 2 ч.л. Ви можете легко набрати зайві калорії, не визначивши вірну порцію заправки. В той же час одне велике яйце містить всього 70 ккал і цілих 6 г білку, і ви точно не помилитеся з розміром порції”, – говорить Кемпбелл.

Дослідження було опубліковане в American Journal of Clinical Nutrition.

Відправ другу:
Залишіть коментар