В Закарпатській обласній бібліотеці презентують одразу три книги, присвячені ансамблю «Ужгород»

22 березня, о 16.00 в головній книгозбірні краю презентують три книги Віктора Шостака – керівника ансамблю «Ужгород».
001
Альбом «Народний фольклорно-етнографічний ансамбль «Ужгород» присвячено 30-річчю створенню творчого колективу.

Основний напрямок ансамблю – поглиблене освоєння фольклорних традицій, самобутньої народної музичної культури Закарпаття. У репертуарі колективу – українські народні, закарпатські, угорські, словацькі, румунські пісні, народні танці, весільні обрядові і інструментальні мелодії, вокально-хореографічні композиції. Колектив відомий далеко за межами України, успішно гастролює з концертами як в Україні, так і за кордоном – в Угорщині, Словаччині, Румунії, Польщі, Австрії, Німеччині, Італії та в інших країнах, учасник та лауреат багатьох міжнародних фольклорних фестивалів.

Збірник «Музика незабутих предків» знайомить читачів з найкращими зразками музичних творів, що виконуються ансамблем «Ужгород» з метою популяризації і збереження народного музичного мистецтва. У представлених у виданні нотних матеріалах відтворені мелодика бойківської і гуцульської коломийки, обрядові ладканки, співанки, оригінальна мелодика угорського чардашу, самобутня гуральська музика словаків, традиційна «хора» румунів, парубоцькі, весільні та жартівливі жіночі пісні тих народів, які проживають на Закарпатті.

Упродовж кількох десятиліть знаний музикознавець, музейний працівник за посадою і музикант за покликанням Віктор Шостак досліджує питання традицій побутування народних музичних інструментів, архаїчних форм інструментального музикування на Закарпатті, багатство музичного інструментарію місцевих верховинців, угорців, румунів тощо. Третя книга, що презентуватиметься, «Цінності, що виходять за межі часу» – своєрідний підсумок його подвижницької дослідницької і практичної діяльності, результати якої неодноразово були представлені вітчизняним та європейським музикознавцям, етнологам на міжнародних конференціях і форумах.

Євгенія Напуда,
головний бібліотекар відділу обслуговування
Закарпатської ОУНБ ім. Ф. Потушняка

Відправ другу:
Залишіть коментар