В Ужгороді вшанували пам'ять військовому, який підняв прапор на Іодзімі (ФОТО)


10 листопада, в Ужгороді поблизу ЗОШ №4, де розміщено міні-скульптуру найвідомішому американському військовому закарпатського походження Майклу Стренку (Михайло Стренку), відбулося вшановування його памяті, з нагоди 100-ої річниці з дня народження.

Як розповів професор УжНУ, туризмознавець Федір Шандор, Майкл Стренк був сержатом морської піхоти США і одним із тих солдатів, що зафіксовані на найвідомішій фотографії ІІ-ої Світової війни «Підняття прапора на Іодзімі» фотографа Джо Розенталя, пише МН.

Михайло Стренк – це військовий для закарпатців, є особливо близьким, адже він має чисто закарпатське походження, він родом з села Орябина, що біля Старої Любовні, нині ці українські землі у складі Словаччини.

10 листопада йому б мало виповнитися 100 років з дня народження. Напередодні закарпатці вшанували пам’ять військового та повідомили про ініціативу встановити таку ж міні-скульптуру на території Словаччини.

Відкриватимуть скульптуру в Орябині на малій батьківщині військового 19 лютого, у день, коли 75 років тому і була зроблена знаменита фотографія.

А напередодні закарпатська делегація з Павлом Чучкою, Михайлом Барником, Віктором Щадеєм та Федором Шандором вшанували пам’ять нашого закарпатця в селі Орябина в Словацькій республіці, де збереглася хата в якій народився Михайло Штренк.

Відправ другу:
Залишіть коментар