В Ужгороді школяр ліпить героїв до пластилінового передвиборчого мультфільму


Передвиборчі мультфільми з пластиліновими героями покажуть в Ужгороді 20 серпня. Про це сьогодні сказала аніматорка мультфільмів Владислава Мазур. За її словами, готують 8 серій, кожна з яких триватиме півтори хвилини.

Ужгородський школяр, який ліпить із пластиліну фігурки до мультфільму, Адріан Бреза зліпив трьох персонажів: бабусю та двох чоловічків. Розповідає, що на ліпку однієї фігурки в нього уходить близько години: “Мені дають завдання, наприклад, зліпити якогось дяпсика-чоловічка, я беру і ліплю, як його собі уявляю. Підбираю собі кольори і як він буде виглядати”.

Аніматорка творчої групи Владислава Мазур знімає кадри для мультфільму на фотоапарат. За її словами, процес доволі трудомісткий, адже фігурки потрібно виставити, сфотографувати: “Люди думають що це все відео, насправді, це кілька тисяч фотографій, які складаються щосекундно в кадри, які потім треба грамотно змонтувати і грамотно озвучити”.

Сценарист мультфільму Сергій Микита розповів, що мультфільм має бути просвітницький і має розказувати про передвиборче право, але в ігровій формі.

“Там кожен зможе побачити якогось персонажа, або політика, або себе, або свого сусіда. Ми хочемо, щоб був зріз суспільства у цьому мультику”.

Медіаюристка Анастасія Бачинська пояснила, що пластилінові мультики приваблюють людей. При надміру інформаційного контенту привабити виборця непросто і “має бути якась нестандартна форма подання, а це як раз і є така форма. Він і діток заохочує, і дорослих, це таке, як забава і через гру виборець отримує дуже якісні знання, про те як треба голосувати, який буде бюлетень, і як поставити позначку правильно, щоб його не визнали недійсним”.

Триватиме передвиборчий пластиліновий мультфільм півтори хвилини. Покажуть його 20 серпня. Нова серія виходитиме щотижня до виборів.

Відправ другу:
Залишіть коментар