В Ужгороді, після тривалої перерви, відновить роботу дитяча залізниця

В Ужгороді після півторарічної перерви відновить роботу дитяча залізниця. Про це Суспільному повідомив міський голова.

За словами мера, “Укрзалізниця” відмовилася від обслуговування дитячої залізниці через витрати, зокрема й податку на землю.

У рік там витрачають майже 1,5 млн гривень. “Це зарплати працівників, обслуговування локомотивів”. За словами Андріїва, вдалося домовитися про зниження податку за використання землі для дитячої залізниці.

Що відомо

У вересні 2020-го з’явився наказ про закриття Ужгородської дитячої залізниці.

У листопаді 2020-го “Укрзалізниця” відмовилася передати в комунальну власність міста дитячу залізницю і запропонувала Ужгородській міській раді узяти участь в аукціоні на право оренди цього об’єкту або в аукціоні з його продажу.

З вимогою зберегти дитячу залізницю в Ужгороді вийшли на мітинг у грудні 2020-го року. Батьки учнів гуртків зібрали майже 400 підписів до керівництва Укрзалізниці.

Ужгородська дитяча залізниця була відкрита у 1947 році у День залізничника. Тупиковий шлях завдовжки 1,1 км простягнувся біля берега річки Уж в центрі міста від колишньої Ужгородської синагоги до східної частини Ужгородського ботанічного саду. На дорозі існували дві станції “Сталінська” і “Парк”. Спочатку на залізниці працювали паровоз і два дерев’яні вагони. Трохи пізніше залізниця отримала ще один паровоз, тепловоз ТУ2 і вагони Pafawag.

Відправ другу:
Залишіть коментар