В Україні почали видавати міжнародне свідоцтво про вакцинацію

Українців, яких щепили двома дозами вакцини проти COVID-19, за потреби можуть отримати Міжнародне свідоцтво про вакцинацію. Про це інформує Міністерство охорони здоров’я України, передає УНН.

Так, свідоцтво можна отримати тільки в паперовій формі одразу після щеплення другою дозою вакцини або в будь-якому медичному закладі, підключеному до електронної системи охорони здоров’я, зокрема в сімейного лікаря, для пред’явлення за потреби при перетині державного кордону.

За даними МОЗ, міжнародне свідоцтво про вакцинацію:

— для кількадозних вакцин видається лише після отримання останньої дози.
— у випадку отримання свідоцтва не одразу після щеплення, а шляхом звернення до лікаря, свідоцтво заповнюється на основі даних про щеплення, внесених до електронної системи охорони здоров’я.
— заповнюється англійською або французькою мовою, додатково також українською мовою.
— міститиме персональні дані пацієнта (прізвище та ім’я латинкою записуватиметься так само, як у закордонному паспорті громадянина, або за правилами транслітерації), а також інформацію про вакцинацію (назва вакцини, дата вакцинації тощо).
— за потреби й за запитом людини заклад має надрукувати та оформити його згідно із міжнародними вимогами.
— обов’язково матиме офіційний штамп закладу охорони здоров’я та підпис лікаря.
— має бути підписане пацієнтом або його уповноваженим представником.
— буде дійсним лише, якщо введена вакцина схвалена до екстреного застосування ВООЗ.
— термін дії свідоцтва — один рік з можливістю продовження.

Зазначається, що якщо в людини є абсолютні протипоказання до проведення щеплення проти COVID-19, замість свідоцтва на вимогу пацієнта надається письмове роз’яснення українською та/або англійською мовою з переліком підстав для такого рішення.

“Не слід плутати міжнародні свідоцтва про вакцинацію з „імунними паспортами“ чи „ковідними сертифікатами“, які зараз розробляють в Україні та за кордоном, оскільки це різні поняття”, — наголошують в МОЗ.

Відправ другу:
Залишіть коментар