В Україні не буде дефіциту продуктів через війну – Мінагрополітики

Дефіциту продуктів харчування на внутрішньому українському ринку не буде.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, про це сказав перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький під час телемарафону.

“Зі знищенням цих об’єктів ми говоримо про скорочення експорту (яєць – ред.), але дефіциту на внутрішньому ринку не буде. Аналогічна ситуація і з м’ясом птиці, молоком”, – відповів Висоцький на запитання про наслідки знищення Чорнобаївської птахофабрики.

Він зазначив, що втрати у виробництві м’яса птиці та молока становлять 10-15%, що також не спричинить дефіцит цих продуктів на внутрішньому ринку.

За словами заступника міністра, за песимістичним прогнозом цьогоріч Україна втратить 30% від валового виробництва посівних культур.

“Але все ж таки це не є критичним, оскільки ми для внутрішнього споживання використовували всього близько 30-40% зернових та олійних культур”, – зауважив Висоцький.

Він підкреслив, що 70% орних земель вистачить не лише для забезпечення внутрішнього попиту, а й для експорту.

Висоцький також повідомив, що цього року будуть збільшені площі під посадку овочів “борщового набору” на заході та в центрі України – це дозволить перекрити часткове зменшення виробництва у південних та східних регіонах.

Приєднуйтеся до телеграм каналу «Новини Закарпаття»

Відправ другу: