В новому шкільному меню будуть такі страви, як шпундра, верещака та чилі кон карне

У презентації плану заходів з реформування системи шкільного харчування взяла участь Олена Зеленська і міністри.

Шпундра, верещака, чилі кон карне — це назви страв із нового шкільного меню. Загалом у ньому 160 різноманітних страв, які мають забезпечити учня збалансованим та корисним харчуванням. У раціоні збільшено кількість фруктів та м’яса, вилучені ковбасні вироби і в рази зменшена кількість цукру та солі. Сьогодні учням однієї з київських шкіл дали скуштувати нові страви.

Чи їли вони їх і коли по-новому годуватимуть учнів по всій країні, про це йдеться 24 травня у сюжеті ТСН.19:30.

На тацях виносять львівський сирник, а в тарілки вже насипають шпундру. Ще є моркв’яний салат, булгур і йогурт із бананом. Це новий сніданок для школярів. І ним зараз, у межах експерименту, годуватимуть четвертокласників.

Навіщо таким годувати дітей, пояснювати в цю ж шкільну їдальню, прийшли перша леді та очільник МОН Сергій Шкарлет, міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, заступник міністра економіки Сергій Глущенко, голова Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів і захисту споживачів Владислава Магалецька та шеф-кухар, ідеолог проєкту зі зміни культури харчування CultFood Євген Клопотенко.

“Коли ми розпочинали роботу над реформою системи шкільного харчування, ми поставили собі мету – підвищити загальний середній рівень харчування в українських школах. Це комплексне завдання: від поліпшення якості, поживності страв та безпечності харчових продуктів до ресурсного забезпечення шкіл. Я хочу, щоб діти із задоволенням йшли у шкільну їдальню, а батьки були при цьому впевнені, що шкільне харчування корисне для здоров’я”, — зазначила перша леді.

У новому меню 160- страв. І там немає ковбас, сосисок чи консервів.

Відправ другу:
Залишіть коментар