В гуртожитках Мукачівського університету з початку повномасштабної війни жили близько 700 вимушених переселенців

140 вимушених переселенців наразі живуть в гуртожитках Мукачівського державного університету. Про це Суспільному розповіла ректорка Тетяна Щербан. За її словами, місця вистачає і для студентів, котрі складають іспити.

Начальниця управління соцзахисту населення Мукачівської міськради Наталія Зотова повідомила, що в Мукачеві переселенців з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну заселяли в гуртожитки та офіси приватних підприємців. З 25 лютого й до 14 червня в міському ЦНАПі зареєстрували близько 25 тисяч вимушених переселенців.

Три місяці в гуртожитку Мукачівського державного університету живе з двома дітьми Ольга Івженко з Дніпропетровської області. “Ми дуже не хотіли їхати закордон. Чоловік перевіряв інформацію про те, де в Україні є безпечне місце, і у Фейсбуці знайшов відео про те, що Мукачево приймає переселенців, тому ми за один день зібрали два рюкзаки з теплими речами дітей, ледве помістилися в потяг і доїхали до Львова, а звідти до Мукачева”, — каже жінка.

Для вимушених переселенців в гуртожитку підготували великі й малі кімнати. У малій живе Зоя з Краматорська Донецької області. “Звісно, мені тут подобається. Дивіться, тут чистенько, гарненько, свіженько. Це все також і від мене залежить, бо якщо буду прибирати, то буде чисто”, — каже переселенка.

На кожному поверсі для вимушених переселенців є по дві кухні, де вони можуть готувати їжу. Також санвузли, кімнати для прання та кімнати, де вони сушать одяг. На першому поверсі — розмістили 2 склади з їжею, один – із засобами гігієни та побутовою хімією, а також кабінет психологічної допомоги та кабінет дозвілля. Одне з приміщень бібліотеки зробили пунктом реєстрації, — розповідає керівник центру розміщення переселенців Мукачівського державного університету Віталій Симонян. Він каже: тут зберігають копії документів жителів гуртожитку.

На першому поверсі також зробили ігрову кімнату. Діана Заєць з Краматорська показує свій малюнок. “Тут намальована дівчинка Рись. Ця дівчинка любить природу і малює пейзажі. Мені добре тут жити, ходимо на площадку, ходимо в різні магазини. Мені тут подобається, але я хочу якомога швидше повернутися додому та щоб війна закінчилася”, — розповіла дівчинка.

У гуртожитки Мукачівського державного університету вимушених переселенців почали приймати з 25 лютого. Від тоді і до 14 червня в них прийняли понад 700 людей. Розповіла ректорка університету Тетяна Щербан. “На сьогодні ще 150 людей живуть в нас, серед них є 50 дітей, котрі живуть у нас”, — каже ректорка.

Близько 25 тисяч вимушених переселенців зареєстрували в Мукачівському ЦНАПІ від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Про це розповіла начальниця управління соцзахисту населення міськради Наталія Зотова. За її словами, 2500 людей відправили закордон.

“З перших днів війни ми зрозуміли, що Мукачево не зможе прийняти той потік біженців, котрі прибували на вокзал, тому ми задіяли всі свої можливості для того, щоб налагодити із закордонними партнерами співпрацю щодо поселення і перевезення закордон, до Європи, внутрішньо переміщених осіб”, — розповіла Суспільному Наталія Зотова. За її словами, наразі в місті, за даними реєстрації в ЦНАПі, проживає 24 тисячі вимушених переселенців.

Подробиці в сюжеті Суспільного Закарпаття:

Відправ другу:
Залишіть коментар