Ужгородську районну лікарню передано у власність міста

Про це повідомляє пресслужба фракції на офіційній сторінці партії “Рідне Закарпаття” в соцмережі фейсбук:

“Підтримали проєкт рішення про надання згоди на прийняття у комунальну власність міста майновий комплекс Ужгородської районної лікарні та щодо подальшої долі медзакладу.

Нагадаємо, що після ліквідації старих районів майно, яке перебувало у їхній власності, закон зобов’язував передати громадам, на території яких воно знаходиться.

Це, зокрема, стосується й будівель районної лікарні, які райрада повинна була передати ще до 21 липня 2020 року.

Варто додати, що 19 жовтня 2021 року наша фракція була єдиною, яка виступила за законний шлях прийняття на баланс міста згадуваних будівель з усіма витратами на їхнє утримання.

Серед іншого, ми також єдині, хто тоді висловився щодо питання подальшої долі комунального некомерційного підприємства (далі – КНП) «Ужгородська районна клінічна лікарня».

Згідно з чинним законодавством, КНП є різновидом унітарного підприємства, тож засновником лікарні може бути виключно один орган місцевого самоврядування.

Всі інші варіанти щодо співзасновництва з іншими громадами суперечать статті 78 Господарського кодексу України.

Підтвердження цьому можна знайти і в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Під час процедури внесення в реєстр обов’язково вказується прив’язка: до якої ради (виключно однієї) належить КНП. Якщо вказати декілька громад, реєстрація КНП банально не відбудеться, бо такі підприємства не передбачено законом.

Саме тому у підтриманому проєкті рішення міськрада звернеться до районної ради щодо її виходу зі складу КНП та передачі Ужгородській міськраді, відповідно до чинного законодавства, усіх прав та обов’язків засновника цієї юридичної особи.

Після децентралізації у районному бюджеті плануються видатки лише на утримання апарату районної ради, а щорічна вартість комунальних послуг в лікарні становить близько 5 мільйонів гривень.

Логічно, а головне – законно, що разом з майном місто візьме на себе й обов’язки з утримання та розвитку комунального некомерційного підприємства «Ужгородська районна клінічна лікарня»!

Це також дасть змогу прийняти субвенцію на ковід-хворих пацієнтів та оплатити комунальні послуги на утримання будівель з бюджету міста, адже ситуація наразі критична – через брак коштів у райради лікарня на межі відключення від енергоносіїв.

В цьому контексті публікації з фейкових сторінок та сайтів-одноденок щодо того, що наша фракція була проти вирішення питання районної лікарні – абсолютна брехня, позаяк ми перші, хто виступив за законне вирішення цього питання!

Ми також виступаємо за збереження нинішньої матеріально-технічної бази, профілю лікарні та цілісності земель території медзакладу.

Згаданий проєкт рішення підтримали всі депутати Ужгородської міської ради”, – йдеться у повідомленні партії.

Відправ другу:
Залишіть коментар