Ужгородські нейрохірурги роблять операції, які в інших областях не хочуть робити

В Ужгороді прооперували 45-річну жительку Львова, яка звернулася в обласний центр нейрохірургії з пухлиною мозку.
 
Близько трьох годин лікарі поралися з складною патологією. Пацієнтку підготували до операції. Виконали трепанацію черепа, зараз зупиняють незначні кровотечі. Та згодом приступлять до найскладнішої процедури – видалення пухлини. Патологія, кажуть медики, складна через розміри та розміщення пухлини.

Розпочали оперувати. Пацієнтку підключили до спеціальних електродів, які розміщені на мозку, і мають можливість показувати лікарям, як реагує мозок на маніпуляції. Оперували під мікроскопом, аби не допустити пошкодження тканин мозку.

Лікарі кажуть: операція складна та пройшла успішно. За три години впоралися. Нейрохірурги області нерідко зустрічаються з подібними випадками, оскільки проводять чи не найбільше складних операцій в країні. Оперують і іноземців, і тих українців, яким відмовили в інших медичних закладах країни.

Нейрохірург Володимир Смоланка каже: є два чинники успішності. Це відповідне забезпечення як ліками, так і сучасним обладнанням. А ще – кваліфіковані кадри, а їх, каже, вистачає.

Забезпечені ніби всім. Однак Медики мріють про розширення приміщення центру нейрохірургії. Розпочали кілька років тому і зробили роботи на 80%.

В рік лікарі проводять більше тисячі операцій на мозку, хребті. Хірургічна активність у закладі складає 90 %. Тож сподіваються, що незабаром добудують і нове приміщення центру, завдяки якому зможуть врятувати ще більше українців.


(для перегляду відео в мобільній версії ukr.net – перейдіть на сайт, клацнувши на заголовок матеріалу)

Відправ другу:
Залишіть коментар