Успішна закарпатка: Наталія Петій-Потапчук (ВІДЕО)

Люди у своїй сфері досягають висот професіоналізму, роблять щось вагоме для краю, їхній досвід є прикладом для наслідування! Одна з таких людей – Наталія Петій–Потапчук.

Директорка, художня керівниця, головна диригентка Заслуженого академічного Закарпатського народного хору, що 75 років береже і показує усьому світу традиції нашого регіону і по праву вважається своєрідною візитівкою Закарпаття.

Колектив має високу мету – не втратити нашу закарпатську самобутню культуру, традиції і ,врешті, історію. Це – Наталія Петій-Потапчук, художня керівниця та головна диригентка Заслуженого академічного Закарпатського народного хору. Каже, з дитинства дотична до творчої атмосфери народного мистецтва, що і вплинуло на вибір професії.

Пані Наталія вступила на диригентський відділ спочатку до музичного училища, потім у Львівську консерваторію, займалася викладацькою роботою, стала доцентом. Творча діяльність завжди була і є пов’язана з хором! А у 2006 році очолила керівництво колективом з 75 історією – Заслуженим академічним Закарпатським народним хором. І так почався шлях у професійному мистецтві.

Закарпатський народний хор – візитівка нашого краю. 75 років колектив береже і показує усьому світу красу, автентику, багатство та колорит народного мистецтва і традицій краю. Жоден захід у Закарпатті не проходить без участі колективу, яким керує пані Наталія вже 15 років!

Репертуар хору – різноманітний. Від жартівливих пісень до тужливих балад, від академічного виконання гімну України до відеофільму про традиції Закарпаття чи аудіо альбому. А також неодмінно запальні танці та яскрава інструментальна музика не залишать байдужими глядача.

Від головного убору до взуття – кожна постановка має відповідний територіальний костюм. До дрібниць, адже має значення кольорова гама, довжина спідниць, матеріал тощо.

Фонд поповнюють 2 костюмерні цехи, за потреби беруть вбрання із запасників музею народної архітектури і побуту. Наталія Петій-Потапчук – кавалерка Ордену княгині Ольги, у її арсеналі чимало нагород, багато відзнак має, власне і хор. Це і є визнання значимості творчості колективу!

Саме з таким підходом і відношенням до улюбленої роботи, що стала справою життя і покликанням, постановки Закарпатського народного хору завжди знаходять шлях до людських сердець, не залежно від часу та моди, адже в них чуються голоси предків, співоча душа нашого народу.

Дивіться в сюжеті М-Студіо:

Відправ другу:
Залишіть коментар