Українці займались фабриками "лівих" цигарок в Європі: у Румунії розпочались масові арешти (ФОТО)

В Румунії арештували членів міжнародного ОЗУ, що займалося виробництвом та контрабандою тютюнових виробів. Всього арештовано близько 50 чоловік, в їхньому числі й українці. Вилучено дороге обладнання та багато готівки.

В результаті міжнародної поліцейської операції, проведеної в кількох країнах Євросоюзу, ліквідовано транснаціональне ОЗУ, яке займалося великомасштабною нелегальною торгівлею та виробництвом тютюнових виробів.

Спецоперація розпочалася вчора о 6-й ранку за участі співробітників прикордонної поліції та інших правоохоронців. Загалом проходить 40 обшуків у містах та повітах Ясси, Біхор, Тіміш, Галац, Констанца, Брашов, Бухаресті тощо.

Справа розпочалася з двох розслідувань, розпочатих ще у 2017-2019 роках на рівні Європейського бюро боротьби з шахрайством (OLAF), коли вперше вийшли на слід транскордонної організованої злочинної групи. До її складу входили громадяни Румунії, Молдови та України, які брали участь у незаконному виробництві та продажу сигарет на території Європи.

Члени групи створили кілька підпільних фабрик з виробництва та упаковки сигарет у кількох державах-членах ЄС. Згідно з інформацією OLAF, збиток, заподіяний діяльністю міжнародної групи, становить понад 80 мільйонів євро.

З травня 2019 року частина злочинної групи почала діяти в Румунії. А саме тут виготовлялася значна кількість матеріалів, що використовуються у виробництві сигарет (етикетки, сигаретні фільтри, алюмінієва фольга, обгортковий папір). Їх також привозили з Болгарії та Молдови,
транспортувалися з фальшивими транспортними документами до інших європейських країн.

Наразі тривають обшуки у офісах кількох компаній та в будинках підозрюваних осіб. Всоьго видано прокурором 50 ордерів на арешт.

Також плануються обшуки на території Угорщини та Італії.

Відправ другу:
Залишіть коментар