Угорський "Йоббік" поскаржився, що їм погрожують розправою українські націоналісти із Закарпаття

У вівторок 5 травня представники націоналістичної угорської партії “Йоббік” повідомили комітет Національних зборів Угорщини з національної безпеки, що їм погрожуть українські націоналісти.

Це питання розглядалося на закритому засіданні за участі військових та Служби національної безпеки Угорщини. Голова комітету Жолт Молнар пізніше розповів ЗМІ, що через низку причин ці погрози мають бути прийняті всерйоз.
“Ситуація у значній мірі залежить від того, чи хтось з політиків Йоббік або молодіжного руху HVIM 64 планує відвідати Україну”, – наголосив Жолт Молнар.
Хоча за його словами українське населення не є принципово налаштованим проти угорців. Однак зауважив, що в Україні діє чимало екстремістських та ультра-націоналістичних організацій, тому їх погрози не можна недооцінювати.
За словами Жолта Молнара це питання має якось вирішуватися, а Комітет національної безпеки парламенту Угорщини і надалі уважно слідкуватиме за тим, аби уникнути будь-якої загрози для країни, угорських політиків чи членів парламентських партій.
Подібна реакція з боку партії “Йоббік” та руху HVIM сталася після заяви підрозділу “Карпатська Січ” у кінці квітня, коли на Закарпатті невідомими було зафарбовано угорськомовні вказівники перед деякими населеними пунктами. “Карпатська Січ” тоді різко засудила цей акт вандалізму і заявила, що його мета – “створення конфлікту між українським населенням та угорською громадою, що може призвести до ескалації конфлікту і на західних теренах України”.
У той самий час представники КС вирішили, що провокаторами могли виступати саме угорьскі націоналісти з числа “Йоббік” та HVIM.
“Повідомляємо, що бійці підрозділу спецпризначення “Карпатська Січ” (ГО “Карпатська Січ”) надалі будуть спостерігати за даною ситуацією та реагуватимуть за подальшими подіями в області та при виявленні проявів антиукраїнської діяльності чи пропаганди ідей, які несуть загрозу українському народу та державності, будуть змушені вдатися до силових заходів по ліквідації та затриманню активістів ворожих угорських організацій та партій (Йоббік та HVIM 64), що діють на території України, підриваючи своїми діями авторитет Української держави”, – йдеться у заяві “Карпатської Січі”.
Mukachevo.net

Відправ другу:
Залишіть коментар