Угорські митники пильно перевіряють мікроавтобуси, якими заробітчани передають посилки і гроші

Це одна з причин неймовірних заторів на українсько-угорському кордоні.
Угорські митники
На кордоні України та Угорщини утворилися величезні затори. Кілька тисяч машин стоять у бік України на пунктах пропуску “Чоп – Захонь”, “Лужанка – Берегшурань”, “Вилок – Тісабеч”, пишуть Вести.

В управлінні Державної фіскальної служби Закарпаття запевнили, що українські митники працюють у звичайному режимі, а ситуацію пояснили внутрішніми процесами на угорській митниці. “Минулого тижня там затримали 18 співробітників, і тепер угорська сторона ускладнила перевірки – через це йдуть затримки і виникають черги, – розповіли в прес-службі управління. – Крім того, за їх законодавством на кордонах з країнами, що не входять до Євросоюзу, час на перевірку одного авто не може бути менше 10 або 15 хвилин “.

На угорському кордоні почали окремо додивлятися “поштові” авто – в основному, мікроавтобуси, які використовують заробітчани, щоб передавати родичам готівку і посилки.

“Раніше митники начебто не помічали гроші. За законом, ці мікроавтобуси проходять як пасажирські по” зеленому “коридору: нічого декларувати – заглянули в салон – відпустили. Тепер, після сигаретного скандалу, угорці оглядають посилки. Знаходять їжу – вилучають, оскільки карантин, – сказали колишні співробітники митниці. – На нашій стороні посилки не дуже дивляться: всі знають, як важко там заробляють гроші “.

“Я тільки-но був на Захоні: стоїть затор з легкових авто, близько 200 мікроавтобусів, 30-40 великих бусів, по 50-60 чоловік у кожному, – розповів високопоставлений співробітник Закарпатської митниці. – Справа в тому, що в Європі розпочався традиційний період відпусток, він триватиме два тижні, і наші заробітчани рвонули додому: побачити сім’ю, передати гроші “.

У вихідні машини стояли в пробці по 4-5 годин, у понеділок час скоротилася наполовину.

“З боку Угорщини пішли назустріч, відкрили смуги зустрічного руху. Але тут дала збій вже наша митниця, не вистачало рук, – розповів місцевий житель Андрій Беца. – Стояти спекотно, спасибі, з угорської сторони розносили воду”.

Плутанини додав і новий порядок пропуску, введений Угорщиною. Митники видають кожній машині спеціальні талончики для декларування, куди потрібно записувати номер шасі і кузова, дані водія, навіть кількість бензину / солярки в бензобаку.

“Це допомогло в боротьбі з солярщиками (“легкі “контрабандисти, які перевозять паливо через кордон у своєму бензобаку і зливають угорським фермерам. – Ред.), Вони дійсно втратили свій заробіток. Зате на оформлення кожного авто тепер витрачається по 10-15 хвилин через мовний бар’єр “, – сказав митник.

На кордоні з Польщею є лише невеликі тягучки на 50-100 автомобілів. Судячи з веб-камер, на пункті “Корчева- Краковець” вчора стояли близько сотні машин (і легкових, і автобусів), на пункті “Медика – Шегині” не чекали зовсім.

“А в Ягодині зовсім вільно, рух є в обидві сторони, хоча кількість” відпускників “і збільшилася”, – сказав митний брокер Максим.

Про затори на українсько-угорському кордоні через слідчі дії угорських силовиків по боротьбі з контрабандою на вихідних повідомляв і губернатор Закарпаття Геннадій Москаль.

Відправ другу:
Залишіть коментар