Угорці підтримають своїх педагогів на Закарпатті майже півмільярдом форинтів? (ВІДЕО)

Політика уряду сусідньої держави полягає в тому, щоб угорці залишалися у тих країнах, в яких проживають, а угорська влада сприяє, аби вони могли використовувати рідну мову та  розвивати свою культуру
Угорці
Політика угорського уряду спрямована на те, аби угорці, які проживають на території інших країн, там і проживали надалі. Тому  і надають підтримку в тому числі і на Закарпатті.  В комітеті національної єдності кажуть: прагнуть, аби в Україні нарешті запанував мир, і не доводилося говорити про гуманітарну допомогу Україні, а про співпрацю двох рівних країн.

Карой Панцел – голова Комітету національної єдності Державних зборів Угорщини, розповів: наразі у  світі проживає близько 15 мільйонів угорців, з них – 10 мільйонів вдома,  у материнській країні. Інші – в сусідніх:  Україні, Румунії, Сербії, Словаччині, є і багатотисячна діаспора в Канаді, США, Австралії. В 2011 році угорці прийняли конституцію, у якій йдеться, що країна несе відповідальність за кожного угорця , в тому числі і за того, який живе за межами країни. Пан Панцел каже: політика уряду полягає в тому, аби угорці залишалися у тих країнах, в яких проживають, тому вони зі свого боку сприяють , аби вони могли використовувати рідну мову та  розвивати свою культуру. Як приклад назвав Закарпатський угорський інститут імені Ференца Ракоці ІІ.

Подробиці – у відео М-Студіо.

Відправ другу:
Залишіть коментар