У закарпатців розійшлися думки щодо впровадження ринку землі

Земельна реформа – топ-тема сьогодення України. Хоч про її необхідність говорили представники всіх урядів, лише зараз почали робити перші кроки на законодавчому рівні, аби перетворити землю на товар.

Закарпатці переконані, що це потрібно зробити, проте думки краян розійшлися щодо часу і готовності до змін на ринку землі. Дехто висловив і негативні очіквання від земельної реформи.

Цього тижня у Верховній Раді почали розгляд проєктів 14 земельних законів: щодо вільного ринку землі, систми роботи Держгеокадастру, вдосконалення електронних земельних аукціонів, механізму використання земель Міноборони та інших. Земля має бути постійно у використанні – це догма, проте держава повинна встановити часні правила гри на ринку землі, визначити обмеження та регулятори.

Позиції пересічних громадян, посадовців та політиків щодо участі іноземців у земельних аукціонах розійшлися. Одні пропонують не допускати нерезидентів і надати право купівлі землі виключно українцям, інші – встановити пріоритет з резидентами, ще дехто за проведення референдуму. Втім, земельна реформа вже стартувала. Як вона проходитиме – вирішувати народу України.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський у зверненні наголосив: купувати землю отримають право виключно громадяни України та українські компанії, а питання щодо іноземців як учасників ринку мають вирішувати виключно громадяни України на загальнодержавному референдумі.

Відправ другу:
Залишіть коментар