У Мукачеві власники собак вигулюють їх на дитячих майданчиках (ВІДЕО)


Україна досі залишається в лідерах за кількістю бездомних тварин.

Нормальна законодавча база, яка б захищала права тварин в країні, поки що відсутня. Та турбують людей і собаки, які мають господарів, адже нерідко їх власники вигулюють своїх домашніх улюбленців прямо на дитячих майданчиках.

Пані Лівія – мати маленької дитини. Зізнається: дуже невдоволена тим, що на дитячих майданчиках вигулюють собак. Виходить, що у місцях призначених для дитячих розваг і відпочинку стає все менше місця для дітей.

Інші мешканці міста скаржаться, що власники собак не прибирають за своїми пухнастими улюбленцями. Відтак – газони, тротуари, прибудинкові території і особливо дитячі майданчики рясніють відходами життєдіяльності тварин.

Таке безвідповідальне ставлення є прямим порушенням закону про благоустрій міста і правил утримання домашніх тварин у м. Мукачево.

“5.3. Особа, яка супроводжує тварину, зобов’язана забезпечити безпеку:
· супроводжуваної тварини;
· оточуючих людей і тварин, а також майна від заподіяння шкоди супроводжуваною твариною;

5.6. Особа, яка супроводжує собаку чи кота, також зобов’язана:
· здійснювати вигул собак без повідка лише в місцях та зонах для вигулу тварин, які позначені відповідними знаками або надписами;
· прибирати екскременти за своїми тваринами в під’їздах багатоквартирних будинків, сходах, ліфтах та інших місцях загального користування (ця вимога не поширюється на власників собак–поводирів);
· Власник собаки, яку визнано небезпечною, не мають права вигулювати цю собаку без повідка та намордника на території місць або зон для вигулу тварин.

5.7. Не дозволяється приводити тварин (крім собак–поводирів) у приміщення магазинів і кафе (крім спеціалізованих закладів для тварин), об’єктів громадського харчування, установ охорони здоров’я, освіти та культури, на територію дитячих та спортивних майданчиків”.

Ще одна проблема – безпритульні тварини, які вільно бігають вулицями міста і селяться у підвалах багатоповерхівок. Крім антисанітарії, такі собаки становлять неабияку небезпеку життю і здоров’ю людей. Чимало випадків, коли собаки-безхатченки нападали на перехожих дорослих і дітей.

У нас у місті відловом і стерилізацією таких тварин займається Центр контролю за тваринами. Там повідомляють, що стерилізація і вакцинація лише тоді дадуть результати, коли хатніх тварин люди не викидатимуть на вулицю.

Встановлення собачих буд у мікрорайонах і підгодовування безпритульних псів – це також є порушення санітарних норм і благоустрою міста. На думку інспектора мукачівського МКП «Центр контролю за тваринами» Юрія Костя, перед тим, як ставити таку будку біля багатоповерхівки чи на прибудинковій території, спочатку треба узгодити це з іншими мешканцями будинку і району.

Самі ж містяни говорять, що вакцинація та стерилізація – зовсім не гарантія, що пес раптово не накинеться на людей.

Відправ другу:
Залишіть коментар