У МОЗ повідомили що ціни на пересадку органів в Україні будуть у кілька разів нижчими ніж закордоном


Міністерство охорони здоров’я планує через 2-3 роки досягти трансплантаційної незалежності в Україні і вже розрахувало тарифи на частину видів трансплантацій, наразі проводиться розрахунок вартості трансплантації легень.

У МОЗ обіцяють, що ціни на процедуру будуть у кілька разів нижчі, ніж за кордоном, і кажуть, що ця процедура щороку необхідна 5 тисячам осіб у країні.

“Щороку трансплантації в Україні потребують близько 5 тисяч осіб. Це люди, які в прямому сенсі стоять на межі між життям і смертю”, — розповів міністр охорони здоров’я Макси Степанов на брифінгу 3 серпня.

За його словами, Україна вирішує цю проблему шляхом відправлення громадян за кордон, де їм можуть зробити трансплантацію органів чи кісткового мозку. Степанов каже, що доводиться користуватися послугами закордонних лікарів, хоча в Україні достатня кількість фахівців і можливостей робити трансплантації. Крім того, ця процедура є набагато дешевшою в Україні, а й іноді, — у кілька разів.

Очільник міністерства каже, що при МОЗ вже створено окремий підрозділ високотехнологічної медицини, який опікується саме питанням трансплантації. При цьому для подальшого розвитку трансплантації “необхідно ухвалити велику кількість нормативних актів” і зробити “багато технічних речей”.

Степанов стверджує, що “МОЗ має чіткий план, який розрахований на два роки”. При цьому, навіть якщо заходи будуть впроваджуватись успішно, це не означає, що через два роки Україна зможе масово робити трансплантацію. Водночас у МОЗ є пілотний проєкт, за яким існує перелік медичних закладів, в яких дозволяється робити трансплантацію. Голова міністерства каже, що нещодавно до цього переліку додалися лікувальні заклади, які будуть у змозі робити цю процедуру.

“Нині у нас є 24 лікувальних заклади, з яких 6 можуть робити трансплантацію кісткового мозку і решта можуть робити трансплантацію органів. Ми розрахували всі окремі тарифи і послуги. Зараз ми розраховуємо, скільки буде коштувати трансплантація легень, оскільки сподіваємося, що в Україні дуже скоро буде зроблена перша така трансплантація”, — сказав Степанов.

Він додав, що МОЗ ставить на меті за 2-3 роки досягти трансплантаційної незалежності в Україні.

Суспільне

Відправ другу:
Залишіть коментар