У центрі реабілітації бурого ведмедя в НПП «Синевир» готуються до зимової сплячки


32 клишоногих налічує наразі Центр реабілітації бурого ведмедя в НПП «Синевир».

Тут вже близько 9 років тварин лікують та повертають до звичного життя. Чому актуальною є потреба в реабілітації бурмил?

Та тому що досі по цілій Україні практикують їх незаконний продаж, ведмедів купляють і дарують чиновникам, тримають біля ресторанів, як приманку для туристів, в притравочних станціях та приватних звіринцях. Ось в таких клітках здебільшого ув’язнюють природжених бути хижаками. Новоприбулих ведмедів не відразу випускають у вольєр. Спочатку бурих тримають на карантині, для того аби максимально адаптувати до нових умов. В штучно створеному замкнутому середовищі – залізній клітці–тваринам вкрай важко існувати, і такий звичний, природній процес як зимова сплячка там для них стає неможливим. Наразі ж якраз розпочався період підготовки до сплячки:ведмедям збільшують раціон, їх розгодовують, збагачують поживними речовинами перед довгим зимовим сном. Працівники центру кажуть: клишоногі невибагливі і апетит в них хоч відбавляй!

До 18-19 кг продуктів бурий ведмідь з’їдає за день, таким чином до холодів накопичує до 50 кг підшкірного жиру.А от сам зимовий сон триває 3-4 місяці, все залежить від інтенсивності морозів. До слова, далеко не всі 32-є клишоногі синевирського Реабілітаційного центру впадають у сплячку, а тільки ті, які вже адаптувались до нормального життя і відійшли від звірських навіть для тварин колишніх умов існування.

Відправ другу:
Залишіть коментар