У Брно затримали банду "Луганська бригада", яка займалася рекетом українців у Чехії (ФОТО, ВІДЕО)

Минулого тижня чеські правоохоронці провели масштабну операцію у Південній Моравії під кодовою назвою «Бригада», з метою затримання організованого злочинного угруповання, члени якого довгий час займалася рекетом, зокрема серед українців в Чехії, пише Mukachevo.net.

Члени “Луганської бригади” тривалий час здійснювати злочинну діяльність переважно у Брно та Південно-Моравському краї, яка зосереджувалась насамперед на шантажі громадян з України. Потерпілі повинні були виплачувати бандитам гроші за так званий “захист”. Форма тиску на потерпілих була різного характеру та інтенсивності – в основному йшлося про залякування, погрози пов’язані з ризиком для життя, здоров’я та майна.

Чеські правоохоронці заявляють, що в такий спосіб зловмисники могли отримати щонайменше 2,5 млн чеських крон (близько 113 тисяч доларів).

Під час спецоперації було затримано 7 осіб (4 чоловіки та 3 жінки).

Четверо чоловіків обвинувачуються в участі в “організованій злочинній групі» та “вимаганні” та взяті під варту. Наразі один з підозрюваних невідомий.

Дві жінки звинувачуються у тому, що надавали свої банківські рахунки для переказів коштів. Їх звинувачують за участь в ОЗГ та «відмивання доходів, одержаних злочинним шляхом».

Під час обшуків виявлено готівку на суму близько мільйона чеських крон та дві одиниці вогнепальної зброї.

Справу контролює міська прокуратура міста Брно. У разі остаточного вироку головним організаторам загрожує позбавлення волі на строк понад 10 років.

“Луганська бригада” вважається найкраще організованою мафіозною бандою у Чехії. Її штаб-квартира знаходиться в Брно, але вона працює по всій країні. Головою угруповання вважають вихідця з України Павла Ніколюка на прізвисько Паша, якого у 2009 році разом зі своїми супутниками засудили до 13 років за підробку 100-доларових купюр та незаконне зберігання зброї. Хоча керівника празького відділення, відомого як Velky Andrej, поліції вдалося затримати в грудні 2010 року, його довелося невдовзі звільнити через відсутність доказів і небажання свідків давати свідчення.

Ніколюк і Вадим Карапетян потрапили до в’язниці на 13 років. Серб Драгован Тошич сів у в’язницю на 12 років, оскільки, крім підробки, мав ще й підроблені литовські документи.

Суд також виніс відносно високі покарання для пари чехів Івану Новотному та Радовану Качу – по 5 років і 5,5 років тюрми.

Один із учасників угруповання Петро Тережко був виправданий судом. Однак він все одно мав просидиті у в’язниці десять місяців, оскільки мав підроблений ізраїльський паспорт. Тібор Лакатош отримав два з половиною роки умовно під наглядом.

Чеські криміналісти закликають потерпілих підприємців, які потерпіли від злочинної діяльності так званої “Луганської бригади” (особливо в Південно-Моравському краї), або мають важливу інформацію зв’язатися з поліцейськими за номерами телефонів 974 620 649 або 603 191 007, або електронною поштою: ncoz.e5@pcr.cz.

На фото: суд над членами “Луганської бригади” у 2009 році

Відправ другу:
Залишіть коментар