У Бостоні сьогодні розпочинається суд по справі Царнаєва

У понеділок у Бостоні (штат Массачусетс, США) розпочнеться судовий процес над головним підозрюваним у скоєнні теракту на дистанції Бостонського марафону в 2013 році Джохаром Царнаєвим.

Згідно з процедурою, спочатку відбуватиметься відбір присяжних, передає власний кореспондент Укрінформу.
За різними джерелами, станом на вечір неділі федеральний суд Бостона отримав до трьох тисяч заявок від охочих увійти до складу журі по цій справі. Присяжні під час процесу мають визначити, чи винний уродженець Чечні Джохар Царнаєв у плануванні та здійсненні двох вибухів під час міжнародного марафону.

Раніше адвокати підозрюваного подали клопотання про перенесення судового процесу на вересень 2015 року, аргументуючи це тим, що захист не встигав ознайомитися з усіма матеріалами справи. Пропонувалося також провести суд не в Бостоні, де стався теракт, а в іншому місті. Втім у перших числах нового року федеральний суд відхилив клопотання адвокатів та призначив початок процесу на 5 січня.

При цьому, як захист підсудного, так і незалежні коментатори наголошують, що справа Царнаєва просувається скоріше, ніж інші процеси, де фігурує покарання смертельним вироком, чому також сприяє висока увага ЗМІ.

Як повідомляло агентство, 15 квітня 2013 року подвійний вибух на щорічному марафоні в Бостоні забрав життя трьох людей, понад 260 зазнали поранень. Інцидент було визнано одним із наймасштабніших терактів у США після 11 вересня 2001 року. Підозра в його організації впала на уродженців Чечні – братів Тамерлана і Джохара Царнаевих.
Під час спроби їх затримати старший брат загинув у стрілянині, іншому вдалося втекти. У операції загинув також один поліцейський. Пізніше правоохоронці знайшли молодшого брата, який переховувався на катері, та заарештували його.

Джохару Царнаеву пред’явлено 30 пунктів звинувачення. Більшість із них передбачає покарання стратою. Втім Царнаєв-молодший досі не визнав своєї провини у скоєнні теракту.

Відправ другу:
Залишіть коментар