Три патріотичні мурали намалювали на огорожі стадіону "Авангард" в Ужгороді (ВІДЕО)

Три патріотичні мурали намалювала художниця Катерина Туз на огорожі стадіону “Авангард” в Ужгороді. Про це виданню Суспільне Закарпаття розповів директор стадіону Віктор Качур.

За його словами, огорожа знаходиться в аварійному стані, капітальний ремонт не проводитимуть через війну. Художниця запропонувала намалювати на стіні патріотичний мурал.

Пса Патрона домальовує Катерина Туз. Художниця каже обрала стиль — фотореалізм. “Стиль такий — він має бути, як живий. Якщо відійти — він здається живий. Не знаю, наскільки це правда, але я дуже стараюся. Його складно малювати, бо тут і фон і сам він, щоб не був надто темним, і щоб все між собою грало нормально. Оскільки позаду вибуває танк, то він має бути темним, але не занадто, потрібно витримати золоту середину”, — розповідає жінка.

Мурал “Янгол-охоронець України” — був першим, який створила Катерина на огорожі стадіону. “Янгол-охоронець України і російські окупанти-чорти. Це скоріше, як фотозона. Якщо хлопець стане спиною, то крила ніби ростуть у нього з-за спини. Тут багато, хто фотографується”, — каже мисткиня.

Мурал під назвою “Стефанія” — художниця написала олійними фарбами: “Вона така барвиста, з маками українська жінка. Я вирішила її зробити під пісню “Стефанія”, бо вона дуже під неї підходить: розквітає поле, і ці квіти вони ніби вона сивіють”.

Три мурали Катерина намалювала у різних стилях. “Коли людина йде, вона звертає увагу безпосередньо на кожну з них. А якби вони були всі в однаковому стилі та однаковими фарбами, тоді б усі змазувалися. Були б усі, як спільна пляма. А так усі вони різні і кожен стовпчик буде відрізнятися вишиванками: як окрема композиція”, — розповіла художниця.

Фотографують мурал, де намальований пес Патрона Марія та Софія Калєндіни. Вони вимушені переселенки з Харкова. “Читали про цього песика, з’являються його фото в Інтернеті. А тут його побачили — зацікавилися. Бачили патріотичні мурали і в центрі міста. Це сумно дуже і водночас гордість за нашу країну, біль жаль, сльози. Ми були у Харкові півтора місяця і пережили багато”, — каже Марія Калєндіна.

Цієї весни огорожу стадіону “Авангард” планували капітально відремонтувати, розповідає директор стадіону Віктор Качур. За його словами, ремонт не проводитимуть через війну Росії проти України.

“Через те, що з військовими діями капітальні видатки всі зупинені, і прийняли пропозицію від сусідів-художників розмалювати огорожу у патріотичному стилі. Це зараз вимагає і час, і вимога суспільства”, — розповів директор.

За словами художниці Катерини Туз, на трьох стінах огорожі вона планує намалювати військових, які захищають українську землю.

Подробиці в сюжеті Суспільного Закарпаття:

Відправ другу:
Залишіть коментар