Тотальний контроль: перед державою доведеться звітувати навіть про отримані подарунки

Подарунки обкладаються податком на доходи фізичних осіб за тим же принципом, що й успадковане майно. Відповідні вимоги зазначені в п. 174.6 ст.174 Податкового кодексу України. Відповідальним же за сплату податку є особа, яка отримала подарунок.

У Податковому кодексі йдеться – якщо спадщина та подарунки отримані від члена родини першого ступеню споріднення, вони оподатковуються за нульовою ставкою (чоловік, дружина, батьки та діти). В свою чергу, ьне підлягають також оподаткуванню подарунки, отримані інвалідом І групи чи особою, яка має статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, чи дитиною-інвалідом. Якщо ви не входите до перелічених категорій, вам доведеться сплатити ПДФО за ставкою 5%. Втім, і це ще не все. Якщо спадщину чи подарунок платник податку отримує від спадкодавця-нерезидента або спадкоємець-нерезидент від спадкодавця-резидента, ставка податку буде становити 15 або 17%.

Громадяни, які отримали спадщину чи подарунок, зобов’язані задекларувати такі доходи до 1 травня та до 1 серпня сплатити з таких доходів відповідну суму податку. Разом із тим, не підлягають оподаткуванню подарунки, вартість яких не перевищує 50% однієї мінімальної зарплати, встановленої на 1 січня звітного періоду. У 2014 році ця сума дорівнювала 609 грн.
Джерело

Відправ другу:
Залишіть коментар