Тигр, який втік через кордон до Словаччини, міг повернутися додому, на Закарпаття

Тигр, якого зафіксували фотопастки на українсько-словацькому кордоні, втік з обійстя одного з жителів села Стричава на Закарпатті. Село знаходиться на кордоні з Словаччиною (Великоберезнянська громада), пише Mukachevo.net

Про це повідомив директор адміністрації національного парку Poloniny Мирослав Бураль, який розповів, що молодого тигра забрали із зоопарку зі сходу України ще на початку війни через бойові дії.

«Наразі тварину ніхто не бачив зі словацького боку, нам нічого не повідомляли, можливо, він повернувся на Закарпаття. Це кількамісячна тварина, вона утримувалася у вольєрі, куди його приходили фотографувати сім’ї з дітьми, тому воно звикло до присутності людей», – додав Бураль.

Про те, що тварина втекла із зоопарку в Україні, раніше у соцмережі повідомили у муніципалітеті словацького села Уліч.

«Просимо всіх бути пильними та обмежити своє пересування поза домівками. У випадку, якщо хтось побачить цю тварину, необхідно звернутися до поліції або до мера», – зазначають у сільраді.

«Ми отримали три попередження від поліції. По-перше, що він (тигр) знаходиться біля кордону, пізніше, що він уже перетнув кордон, і остання новина була, що він прямує до меж нашого села», – сказав мер села Ян Голінка.

У поліції підтвердили, що в суботу, 3 вересня, близько 17:30 до оперативного центру Управління прикордонної поліції в Собранцях надійшла інформація від українських колег про те, що тигр втік із зоопарку та міг перетнути кордон.

“Про даний факт поліцейські повідомили всі відділи прикордонного контролю на східному кордоні, наряди поліції, які несуть службу в прикордонній зоні, старост прикордонних сіл та представників мисливських товариств”, – повідомили у міліції у соцмережі та додали, щоб мешканці “в інтересах власної безпеки не вживали жодних ризикованих кроків”.

Пересування молодого тигра було зафіксовано однією з фотопасток, які знаходяться на території національного парку Полонини. «Рух тварини було зареєстровано в межах Брезовець, Кленова та Уліч. Пересуваючись на місцевості, необхідно зберігати обережність, при цьому не поширювати паніку. Якщо ви помітили пересування тварини, негайно повідомляйте за номером екстреного телефону – +421911011382», – йдеться у повідомленні.

У разі якщо тигра знайдуть, то його планують перемістити до зоопарку Бойніце.

«Це було дуже близько до кордону, тому припускають, що звір уже міг повернутися на українську сторону, але ми напоготові, для нас це також нова незвична ситуація», – додав Мирослав Бураль.

Приєднуйтеся до телеграм каналу «Новини Закарпаття»

Відправ другу:
Залишіть коментар