Судинний хірург, який рятував поранених в окупованому Херсоні, працює на Закарпатті (ВІДЕО)

Історію судинного хірурга, який понад два з половиною місяці рятував поранених в окупованому Херсоні розповіли на сторінці Мукачівської міської ради в соцмережі ФБ.

Євген Гардубей очолював відділення судинної хірургії в Херсонській міській клінічній лікарні. З перших годин війни вони надавали допомогу пораненим, спочатку це були військові, далі пішли цивільні з важкими травмами та вогнепальними пораненнями. Тижнями в окупованому місті люди були без зв’язку, необхідних медикаментів, можливості доїхати до лікарні через заблоковані блокпости чи бодай викликати швидку.

До останнього лікар залишався в Херсоні, він не лише рятував людські життя, ай разом з колегами виходив на мітинги боротися з окупантом. Згадує, як усі медики, навіть ті, які говорили російською з пелюшок, почали спілкуватися виключно українською мовою. 13 травня Євген був змушений поїхати з міста де прожив і пропрацював 17 років.

Нещодавно судинний хірург приєднався до команди мукачівських лікарів, більшість з них добре знає, торік вони провели чимало спільних операцій. З деякими медиками Євген знайомий ще зі студентських років, тож ця лікарня для нього не нова, до того ж, колись тут працював його дідусь, протягом 16 років він був головним лікарем в Мукачівській центральній районній лікарні.

Каже, прагне розвивати судинну хірургію у нашому місті, хоче щоб усі операції проводилися тут і місцевим не доводилося їхати на лікування у Львів чи Київ. Також Євген продовжує допомагати медикам в зоні бойових дій і дуже чекає на своїх друзів, яким не вдалося виїхати з Херсона.

Мукачівська міська рада

Приєднуйтеся до телеграм каналу «Новини Закарпаття»

Залишіть коментар