Стимулювання економіки - закарпатські нардепи зареєстрували важливий для українських перевізників законопроєкт

Фото – ілюстраційне. Засідання ВРУ до початку пандемії.

Сьогодні Верховною Радою України було зареєстровано закнопроєкт №3399 «Про внесення змін до розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо стимулювання оновлення рухомого складу автомобільних перевізників та інвестиційної привабливості підприємств транспорту».

Співавторами документу зокрема виступили й закарпатські нардепи Валерій Лунченко, Роберт Горват, Василь Петьовка та Владіслав Поляк.

Як пояснив Роберт Горват, законопроєкт у разі його прийняття дозволить українським автомобільним перевізникам ввозити на територію України транспортні засоби із подальшим розстроченням сплати ПДВ на термін до 36 місяців. Без нарахування жодних процентів чи пені.

Мова про ТЗ, які відносяться до товарної групи 87 УКТ ЗЕД: код 8701 20 10 00  – трактори колісні для напівпричепів нові (сідельні тягачі) та код 8716 39 30 10  – нові напівпричепи бортові, напівпричепи-рефрижератори, напівпричепи- контейнеровози.

На сьогодні єдиний шлях оновлення рухомого складу якісними транспортними засобами – його ввезення на митну територію України з Європейських країн,  де зосереджені основні заводи – виробники такої техніки, оскільки вітчизняна промисловість не виготовляє автотранспортних засобів, які б відповідали  європейським стандартам. Сплата податку на додану вартість значно підвищує їх вартість при розмитненні. 

Таким чином, в умовах світової кризи спричиненої пандемією, у разі прийняття цього законопроєкту, державі вдасться розвантажити та відтермінувати фінансове навантаження, в частині сплати ПДВ, на українських перевізників!

При цьому передбачається, що такі транспортні засоби, ввезенні на митну територію України у порядку, визначеному цим пунктом, використовуються платником податків виключно для надання послуг з перевезення вантажів автомобільним транспортом.

«Такий крок дозволить досягти одразу кілька позитивних результатів», – пояснює Роберт Горват. – «Допоможе оновити автопарк українських перевізників сучасним екологічним рухомим складом, підвищить їх конкурентоздатність на міжнародному ринку. Окрім того, забезпечить підтримку експортної спроможності економіки України, створить додаткові робочі місця і не лише».

Прийняття зазначеного законопроекту сприятиме вдосконаленню системи відносин між державою та бізнесом, стане дієвим механізмом підтримки вітчизняних автомобільних перевізників в умовах світової економічної кризи, а також створить умови для оновлення парку рухомого складу новими транспортними засобами європейських стандартів, які відповідають технічним та екологічним вимогам ЄС.

Це, у свою чергу, дозволить забезпечити стабільне надходження коштів до бюджету від суб’єктів підприємницької діяльності, що здійснюють перевезення вантажів, сприятиме створенню нових робочих місць та забезпеченню підтримки експортної спроможності економіки України.

Відправ другу:
Залишіть коментар


Додано один коментар.
  1. Мова іде, думаю, за ціну квадратного метра. Ще, якби кредити під невисокі проценти можна було взяти, наприклад, молодій сім’ї. А так….