Стало відомо, коли Антикорупційне агентство почне свою боротьбу

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) почне роботу в середині літа.

Про це повідомив директор департаменту антикорупційного законодавства та законодавства про правосуддя Міністерства юстиції України Роберт Сіверс. “Ми думаємо, і так власне передбачено програмою, що десь до кінця травня відбудеться конкурс на обрання членів НАЗК і десь до середини літа ми вже зможемо говорити, що Національне агентство з питань запобігання корупції почне свою роботу, почне робити перші кроки”, – сказав Сіверс.

За його словами, повідомлення про початок проведення конкурсу найближчим часом має з’явитися на сайті Кабінету Міністрів України. У ньому повинна бути основна інформація, яка стосується порядку проведення обрання членів НАЗК. Сіверс пояснив, що процедура обрання членів Нацагентства з питань запобігання корупції відкрита “так само, як і з обрання голови Національного антикорупційного бюро”.

В результаті НАЗК має стати центральним органом виконавчої влади зі спеціальним статусом. Воно буде колегіальним органом у складі 4 членів і голови. Всі члени Нацагентства будуть призначатися за результатами відкритого конкурсу терміном на 4 роки. Голови обирають члени Нацагентства терміном на 2 роки. НАЗК буде відповідальним перед Верховною Радою України і підзвітний КМУ. Нагадаємо, 26 квітня 2015 року набирає чинності Закон України “Про запобігання корупції”. Головний інститут, який повинен займатися даним законом, – Національне агентство з питань запобігання корупції.

Відправ другу:
Залишіть коментар