США можуть застосувати до Балоги той же підхід, що й до Коломойського, - експерти

Приїзд посла США на Закарпаття може мати на меті “заспокоїти” проблемний регіон.

Паєтт

Джерела Голосу Карпат у владних та силових відомствах логічно пов’язують візит Джефрі Пайєта з недавніми потрясіннями у Мукачеві. Такої ж думки притримуються і місцеві експерти.

– Безумовно це пов’язано з контрабандним скандалом і, думаю, пан посол приїхав, щоб на власні очі оцінити, на скільки наша прикордонна область вражена клановістю і контрабандою, – сказав Голосу Карпат політичний оглядач, доктор історичних наук, професор УжНУ Сергій Федака. – Спецслужби США відслідковують інформацію про незаконний обіг зброї та інших товарів у світі. І, думаю, по Закарпаттю в них обов’язково є всі дані.

Не виключають експерти, що США можуть застосувати щодо основних впливових закарпатських груп той же підхід, що й у ситуації з уже екс-головою Дніпропетровської ОДА Ігорем Коломойським. Не маючи підтримки міжнародної спільноти, впливовий бізнесмен і політик змушений був піти на поступки у конфлікті з президентом Порошенком.

Реакція міжнародної спільноти важлива і для закарпатських груп впливу. За деякими даними, нардеп Віктор Балога може мати австрійське громадянство та рахунки в банках Австрії і Кіпру. Навіть тимчасове їх блокування може створити серйозні фінансові незручності.

Натомість наразі джерела спостерігають концентрацію силових ресурсів на Закарпатті. Ще з перших днів після перестрілки в Мукачеві в області продовжують перебувати кілька тисяч членів Нацгвардії. Надходила анонімна інформація, що з-під Києва до Закарпаття вирушило близько півтисячі озброєних бійців, учасників Євромайдану та воїнів АТО для допомоги заблокованим у лісі бійцям із Правого Сектору. Згодом надходило повідомлення, що спецслужби зупинили автобуси з бойовиками, проте кілька десятків з них могли проїхати на територію області в легкових автомобілях. Також слід зауважити, що нардеп Михайло Ланьо, який є одним з безпосередніх учасників конфлікту, вивіз сім’ю за межі Закарпаття.

Саме на цьому тлі відбувся приїзд посла США, який уже встиг заявити про підтримку президента України і глави МВС щодо недопустимості використання зброї неурядовими організаціями.

Відправ другу:
Залишіть коментар