Сьогодні закарпатці мають змогу побачити часткове сонячне затемнення

Сьогодні 10 червня, після 6-ти річної перерви, відбудеться доволі рідкісне астрономічне явище – часткове сонячне затемнення, пише Mukachevo.net.

Як повідомив в соцмережі Facebook вчитель фізики та астрономії Ужгородської лінгвістичної гімназії Віктор Ганус, часткове сонячне затемнення можна буде спостерігати і на Закарпатті.

“Початок о 13:11, максимальна фаза о 13:55, закінчення о 14:40. Для того, щоб самостійно спостерігати за сонячним затемненням, рекомендую використовувати темний світлофільтр, щоб не пошкодити зір”, — розповів Віктор Ганус.

Місяць закриє Сонце на 12 відсотків (часткове затемнення). Водночас жителі північної Канади та Арктики зможуть побачити повне кільцеподібне затемнення — «вогняне кільце»

Віктор Ганус запрошує всіх бажаючих поспостерігати за сонячним затемненням на набережній Незалежності в Ужгороді біля Лінгвістичної гімназії.

“10 червня наші учні будуть це явище фотографувати та знімати відео, використовуючи для цього спеціальні пристрої. Також будуть пояснювати, наводити цікаві факти”, — додає Віктор Ганус.

Відправ другу:
Залишіть коментар