Сьогодні набув чинності закон про штрафи за відсутність масок

З 21 листопада в Україні набув чинності закон про штрафи за відсутність маски у громадських місцях і транспорті, який спрямований на запобігання розповсюдженню гострої респіраторної хвороби COVID-19 серед населення. Так, правоохоронці зможуть на місці виписати штраф, якщо людина проігнорувала попередження.

Так, закон забороняє перебувати без маски або респіратора у громадських будівлях та громадському транспорті.

Штраф за відсутність маски в такому випадку становитиме від 10 до 15 неоподатковуваних мінімумів — тобто від 170 до 225 гривень.

Накладати штраф за відсутність масок мають право:

Органи внутрішніх справ, Нацполіції.

Уповноважений орган охорони здоров’я.

Уповноважені органи Державної санітарно-епідеміологічної служби;
органи місцевого самоврядування.

У Національній поліції заявили, що відповідно до нововведень, поліцейські тепер можуть не лише складати адміністративні протоколи за порушення карантину, а й на місці виносити рішення стосовно фізичних осіб, котрі перебувають у громадських будівлях чи транспорті без вдягнутих масок або респіраторів. Утім голова Нацполіції Ігор Клименко наголосив, що першочергово поліцейські робитимуть зауваження, і штрафуватимуть лише у випадку відмови.

Як пояснила заступниця голови депутатської фракції “Слуга народу” Євгенія Кравчук, штраф можна буде отримати не лише за перебування без маски у громадському транспорті, але і за неправильне носіння.

“Те ж саме покарання – за неправильне носіння масок чи респіраторів. Тому ні під носом, ні на підборідді, ні на руці. Носімо маску правильно”, — відзначила Кравчук.

Вона наголосила, що гуляти парком без маски можна, а штрафувати порушників будуть лише за перебування без маски у громадських будівлях.
Зокрема у торговельних центрах, магазинах, бібліотеках, музеях, лікарнях, університетах, спортзалах, церквах, а також у державних установах.

Міністр юстиції Денис Малюська пояснив, що за відсутність маски не штрафуватимуть неповнолітніх, а також тих людей, які перебувають на вулиці.

Що відомо:

Верховна рада 6 листопада підтримала законопроєкт, який передбачає адміністративну відповідальність за неносіння маски у громадських місцях. За це передбачається штраф у розмірі від 170 до 255 гривень.
Штрафувати порушників будуть лише за перебування без маски у транспорті та громадських будівлях. Зокрема у торговельних центрах, магазинах, бібліотеках, музеях, лікарнях, університетах, спортзалах, церквах, а також у державних установах.

Джерело: Суспільне Закарпаття

Відправ другу:
Залишіть коментар