Словаччина зобов'язана сплатити затриманому на КПП "Вишнє Немецке-Ужгород" багатотисячну компенсацію

У січні 2015 року на словацько-українському прикордонному переході при виїзді зі Словаччини було затримано 32-річного Хамзата Ш., громадянина Чечні (частина РФ).

Чеченець планував подорож зі Словаччини до України. Чоловік мав при собі паспорт, виданий Королівством Швеція. Однак словацька поліція затримала його, і він опинився за ґратами.

Причиною став міжнародний ордер на арешт за підозрою у тероризмі, виданий у 2007 році Федеральним судом в російському місті Грозному.

Заявлялося, що підозрюваний нібито вчинив терористичний акт у Грозному в серпні 2004 року за наказом лідера чеченських повстанців Доку Умарова. І нібито разом із ще близько 40 озброєними особами намагався зірвати вибори президента Чечні.
Його мати, брати та три сестри отримали політичний притулок у Мальме.

Після чотирьох років проживання у 2014 році частина родини стали громадянами Швеції. Статус біженця отримав і Хамзат.

Регіональний суд Кошице прийняв рішення про ув’язнення затриманого. Два роки він провів у словацькій в’язниці, йому було заборонено зустрічатися з близькими. Згодом іноземна поліція вирішила вислати Хамзата до Швеції і водночас заборонила в’їзд на територію Словаччини на 10 років.

Нещодавно Європейський суд з прав людини у Страсбурзі виявив чимало порушень під час ув’язнення підозрюваного. Тепер Словацька Республіка зобов’язана сплатити постраждалому багатотисячну компенсацію.

Відправ другу:
Залишіть коментар