Скандал на Закарпатті: держсекретаря Угорщини не пустили до України

Україна заборонила в’їзд на Закарпаття державному секретарю Угорщини з питань національної політики Арпаду Потапі, що хотів взяти участь у відкритті відремонтованої школи. Про це повідомляє “Європейська правда”.

Арпад Потапі планував відвідати церемонію відкриття школи №10 в Ужгороді, що відбулася 3 вересня.

Реконструкція навчального закладу відбулася за фінансування угорського уряду, однак його приїзд був заблокований через нещодавнє рішення Києва про заборону в’їзду іноземців.

Україна могла зробити виняток для урядової делегації з Будапешта із Потапі на чолі, але відмовилася це робити, заявив угорський консул Ласло Куті.

“Ми чекали на гостей з Угорщини на цю подію, але на жаль, у кількох сотнях кілометрів звідси (у Києві – ЄП) хтось вирішив, що приїзд угорської урядової делегації є найбільшою загрозою епідеміологічній ситуації. Через це делегація не прибула до Ужгорода”, – розповів дипломат на церемонії, якого цитує сайт угорської меншини Karpatalja.

В МЗС України заявили, що “із подивом” сприйняли слова консула.

“Неможливість в’їзду пов’язана з введеними Урядом України обмеженнями на в’їзд іноземців у контексті протидії пандемії коронавірусу, що добре відомо угорській стороні і не носить політичного характеру”, – заявило зовнішньополітичне відомство. В МЗС водночас вважають, що ця ситуація свідчить про загострення конфліктної риторики від представників офіційного Будапешта: “Така риторика дипломата свідчить про неповагу до законів країни перебування і свідомо вводить в оману громадськість, не сприяючи нормалізації українсько-угорських відносин”.

Варто зауважити, що аргумент МЗС про епідемічну небезпеку візиту не видається обґрунтованим. Угорщина, має найменшу кількість заражень відносно до населення серед усіх держав континентальної Європи – цей показник, за даними МОЗ, уп’ятеро менший за український.

Відправ другу:
Залишіть коментар