Швидкість старіння людини залежить від кількості родимок на її тілі

Кількість родимок на тілі людини може виявитися гарним індикатором швидкості процесів старіння організму, вважають британські вчені. За їхніми даними, кількість родимок пропорційна довжині теломерів – кінцевих фрагментів хромосом, що скорочуються з кожним поділом клітини, пише Lenta.ru.
Старіння
У дослідженні, проведеному фахівцями Королівського коледжу Лондона, взяли участь 900 пар близнюків. Учені підрахували родимки на тілі учасників, і, крім того, виміряли довжину теломерів хромосом у їхніх клітинах. Теломери – кінцеві фрагменти хромосом, що не несуть спадкової інформації.

Їхньою основною функцією є захист клітинної ДНК від деформацій та ушкоджень. Довжина теломерів була визнана основним індикатором старіння організму після того, як було доведено, що ці ділянки хромосом скорочуються з кожним поділом клітини. У середньому на тілі дорослої людини можна знайти від 30 до 100 родимок, однак у деяких випадках їх може бути більше 400. Дослідникам вдалося знайти статистично значущу кореляцію за довжиною теломерів між учасниками з менш ніж 25 родимками і тими, у кого їх було більше 100. В останній групі теломери були значно довші, і це означало, що клітини цих людей молодші приблизно на 6-7 років. Висновки вчених досить несподівані, оскільки до останнього часу головною особливістю людей з надлишком родимок на тілі вважалася підвищена схильність до раку шкіри – меланоми.

За словами провідного автора дослідження доктора Веронік Батай, незначний ризик злоякісних новотворів, пов’язаний з великою кількістю родимок, з надлишком компенсується меншою схильністю до вікових захворювань – хвороб серця, остеопорозу і т.д. Утім, визнає Батай, усі ці припущення повинні бути підтверджені додатковими дослідженнями.

Відправ другу:
Залишіть коментар