Кількість родимок на тілі людини може виявитися гарним індикатором швидкості процесів старіння організму, вважають британські вчені. За їхніми даними, кількість родимок пропорційна довжині теломерів – кінцевих фрагментів хромосом, що скорочуються з кожним поділом клітини, пише Lenta.ru.
У дослідженні, проведеному фахівцями Королівського коледжу Лондона, взяли участь 900 пар близнюків. Учені підрахували родимки на тілі учасників, і, крім того, виміряли довжину теломерів хромосом у їхніх клітинах. Теломери – кінцеві фрагменти хромосом, що не несуть спадкової інформації.
Їхньою основною функцією є захист клітинної ДНК від деформацій та ушкоджень. Довжина теломерів була визнана основним індикатором старіння організму після того, як було доведено, що ці ділянки хромосом скорочуються з кожним поділом клітини. У середньому на тілі дорослої людини можна знайти від 30 до 100 родимок, однак у деяких випадках їх може бути більше 400. Дослідникам вдалося знайти статистично значущу кореляцію за довжиною теломерів між учасниками з менш ніж 25 родимками і тими, у кого їх було більше 100. В останній групі теломери були значно довші, і це означало, що клітини цих людей молодші приблизно на 6-7 років. Висновки вчених досить несподівані, оскільки до останнього часу головною особливістю людей з надлишком родимок на тілі вважалася підвищена схильність до раку шкіри – меланоми.
За словами провідного автора дослідження доктора Веронік Батай, незначний ризик злоякісних новотворів, пов’язаний з великою кількістю родимок, з надлишком компенсується меншою схильністю до вікових захворювань – хвороб серця, остеопорозу і т.д. Утім, визнає Батай, усі ці припущення повинні бути підтверджені додатковими дослідженнями.