Що закарпатцям відомо про вірус папіломи людини?

Вірус папіломи людини (далі – ВПЛ) – це група вірусів, яка є однією з найпоширеніших причин, що провокує захворювання сечостатевої системи.

При зараженні ВПЛ проникає всередину клітин шкіри або слизових, викликає порушення їх розподілу і може спровокувати розвиток різних захворювань.

Цей вірус досить живучий і здатний деякий час існувати в зовнішньому середовищі.

Деякі види ВПЛ є відносно безпечними для людини. Інші ж несуть значну небезпеку для здоров’я.

Найнебезпечнішими є так звані онкогенні віруси папіломи людини, які можуть призвести до розвитку раку.

Найчастіше вірус папіломи людини передається статевим шляхом, включаючи оральний секс. Також зараження може статися під час пологів, від матері до дитини. Не виключений і побутовий шлях передачі вірусу – наприклад, в басейні, де ВПЛ може проникнути в шкіру через мікропошкодження.

Перші ознаки проникнення ВПЛ в організм проявляються в середньому через два-три місяці після зараження.

Вірус папіломи людини проникає в клітини і може викликати появу папілом і бородавок – утворень тілесного або бурого кольору, які окупують шию, зону навколо очей, пахвову область, руки і стопи. Гострі кондиломи з’являються в області геніталій і можуть охоплювати шкіру крайньої плоті і головку статевого члена у чоловіків, великі і малі статеві губи, шийку матки у жінок, уретру, сечовий міхур.

Зазвичай наявність самого вірусу в організмі не несе небезпеки і імунітет людини здатний самостійно з ним боротися. Однак варто відзначити, що тільки регулярні аналізи дозволять побачити в динаміці, як вірус діє на клітини.

В особливій зоні ризику знаходяться жінки, адже ВПЛ часто являється першопричиною раку шийки матки.

Наразі цей недуг являється найпоширенішим видом онкозахворювань в Україні. 

При появі будь-яких натяків на бородавки, або папіломи Вам слід негайно звернутися до медиків.

Діагностика

Лікар повинен періодично проводити кольпоскопію та брати зішкреб на ВПЛ і обов’язково мазок на цитологічні дослідження. 

Спеціалісти провідної закарпатської лабораторії Astra-Dia здійснють ряд досліджень на наявність ВПЛ в організмі.

Найбільш інформативним є аналіз на вірус папіломи людини (ВПЛ) 21 тип кількісно з генотипуванням. Вартість такого дослідження – 860 грн, а термін виконання 2-5 днів.

Також можна вибрати будь- який інший комплекс досліджень на ВПЛ, в тому числі у складі урогенітальних онкоскринінгів, які виконує молекулярно-генетичний підрозділ лабораторії «Астра-Діа». 

Лікування

Лікування ВПЛ засноване на усуненні проявів папіломавірусної інфекції з урахуванням штаму вірусу і стадії розвитку виявленого захворювання.

На сьогоднішній день не існує препаратів і медичних процедур, які назавжди видалили б вірус з організму, але за допомогою грамотної терапії ВПЛ можна змусити «спати» і не завдавати здоров’ю шкоди.

Всі препарати для лікування ВПЛ повинен підбирати тільки лікар на основі огляду та отриманих результатів лабораторних досліджень, самолікування неприпустимо!

Профілактика

З метою запобігання зараження ВПЛ, рекомендується виключити випадкові статеві контакти, використовувати бар’єрні засоби контрацепції. Ефективним методом є вакцинація проти штамів вірусу 6, 11, 16, 18, вона ефективна тільки для молодих дівчат до початку статевого життя.

Сайт лабораторії: https://astra-dia.ua/

Номер телефону: (0312)-64-46-75; 067-312-66-69; 050-338-17-48.

*Партнерський матеріал

Відправ другу:
Залишіть коментар