Що таке імунограма і навіщо потрібне дослідження показників імунітету

Імунограма представляє собою комплексне дослідження, яке дозволяє оцінити стан імунної системи. Вона включає в себе показники, які допомагають лікареві оцінити стан імунної системи, як в цілому, так і її різних ланок.

Саме дослідження проводять з метою оцінки функціональної здатності організму протистояти різним інфекціям та захворюванням.

Проводиться аналіз Т- і В-систем, тобто клітинного та гуморального імунітету, а також оцінка систем комплементу та фагоцитозу.

Ось деякі показники та їх норма в імунограмі:

процентний вміст лімфоцитів (норма для дорослих – 19-37%);

Т-лімфоцити (норма – 54.00-83.00%);
В-лімфоцити (норма – 5.00-14.00%);

Імуноглобуліни:
IgA (норма – 0.70-4.00 г/л);
IgM (норма – 0.40-2.30 г/л);
IgG (норма – 7.00-16.00 г/л);

Частини комплементу:
С3 (норма – 0.9-1.8 г/л);
С4 (норма – 0.1-0.4 г/л).

Крім цих основних показників иммунограмма включає в себе і багато інших, які різнобічно характеризують функціональний стан імунної системи організму.

Це робить процес розшифровки результатів дослідження багатогранним і складним. Однак в руках висококваліфікованих фахівців метод є незамінним, особливо для оцінки динаміки перебігу захворювання та відповіді на проведене лікування.

Забір матеріалу проводиться в ранкові години і обов’язково натщесерце. За 24 години до діагностичного дослідження доцільно утриматися від куріння і прийому спиртних напоїв – інакше результати можуть бути хибні.

На результати аналізу можуть впливати такі фактори:

• сезон;
• умови життя;
• особливості трудової діяльності пацієнта;
• вік пацієнта;
• характер харчування;
• загострення хронічних патологій;
• прийом деяких фармакологічних препаратів (зокрема гормонів та антибіотиків).

Для максимально об’єктивної оцінки стану імунітету в динаміці бажано повторити аналізи декілька разів, співвідносячи отримані дані з об’єктивними клінічними симптомами.

В медичній лабораторії «Астра-Діа» є можливість виконати аналіз на загальну імунограму сучасним методом проточної цитофлуориметрії (7 субпопуляцій клітин, IgA, IgG, IgM, ЦІК, комплемент С3,С4)+ Загальний аналіз крові-ЗАК-2. Вартість дослідження – 950 грн.

Веб-сайтhttps://astra-dia.ua/

За додатковою інформацією звертайтесь:

0312 64 46 75;

067 312 66 69;

050 338 17 48.

Відправ другу:
Залишіть коментар