СБУ блокувала контрабандне переміщення металевої ртуті із Закарпаття до ЄС

Контррозвідка СБУ блокувала контрабандне переміщення металевої ртуті із Закарпаття до ЄС. Ця високотоксична речовина може використовуватися для масових хімічних терактів, повідомляють на сторінці Управління СБ України в мережі Закарпатській області.

Зловмисників вдалося викрити на спробі перевезти три кілограми ртуті. «Кур’єром» виявився громадянин однієї з європейських країн. За оперативною інформацією, він погодився на таку «послугу» за 5 тис. євро. За кордоном на кур’єра очікував замовник, якому він планував продати небезпечний «товар» за 200 тис. євро.

Зловмисника затримали у пункті пропуску «Малі Селменці». Під час огляду особистих речей правоохоронці виявили у нього приховані ємності зі ртуттю.

У межах кримінального провадження, розпочатого слідчими Служби безпеки України за ч.1 ст.201 (контрабанда) Кримінального кодексу України, затриманому оголошено підозру.

Тривають слідчі дії. Правоохоронці встановлюють джерела походження токсичної речовини, а також продавців і замовників «товару».

Заходи з викриття проводилися спільно із Закарпатська митниця та Західне регіональне управління Держприкордонслужби України-Західний кордон під процесуальним керівництвом Закарпатська обласна прокуратура

Примітка:

Ртуть – високотоксична хімічна речовина найвищого класу небезпеки.
Пари ртуті та майже всі її розчинні сполуки дуже отруйні та можуть спричинити серйозні отруєння або смертельні випадки.
Небезпечна речовина може використовуватися для вчинення терористичних/екстремістських актів.

Відправ другу:
Залишіть коментар