Румунська делегація відвідала Тячівщину

Румунська делегація в складі префекта Марамуреша Антона Рогіана та шкільного інспектора в Бая – Маре Наталії Форнвальт навідалась на Тячівшину.
Тячів
На кордоні в Солотвино почесних гостей зустріли селищний голова Юрій Ухаль та представник Тячівської РДА Мойш Діана.

Насамперед делегація побувала у селищній раді, де відбулося обговорення питання функціонування румунської школи в Солотвині. З метою вдосконалення рівня навчання в румунських школах на Закарпатті, пані Наталія Форнвальт запропонувала розробити двосторонню програму обміну досвідом для вчителів румунської мови.

Але основною метою візиту префекта було відвідування історичних пам’яток Тячева, встановлених відомому художнику Шімону Голлоші. У свій час він заснував школу мистецтв у Бая-Маре, яка й по сьогоднішній день носить його ім’я. У 2021 році Бая-Маре планує взяти участь у конкурсі «Культурна столиця Європи» і хоче зробити візитною карткою свого міста художню школу ім..Шімона Голлоші.

У Тячеві закордонним гостям будла організована зустріч із вищим керівництвом Тячівського району та міста за участі голови державної адміністрації Василя Дем’янчука, голови районної ради Василя Каганця, міського голови Івана Ковача, керівника апарату державної адміністрації Богдана Макусія, колишнього директора тячівської школи ім. Шімона Голлоші Павла Амбруша.

Учасники за круглим столом обговорили не тільки питання життя та діяльності Шімона Голлоші в Тячеві, а також моживості розробки спільного проекту для будівництва мосту «Тячів (Україна) – Малий Тячів(Румунія)». Міський голова Іван Ковач запевнив у співпраці з даного питання, яке неодноразово уже обговорювалось на рівні двох держав. Однак досі так нічого й не зроблено.

Після офіційної зустрічі префект Марамуреша Антон Рогіан відвідав пам’ятник, школу та ліцей, а також картинну галерею імені Шімона Голлоші.

Прес-служба Тячівської райдержадмінстрації

Відправ другу:
Залишіть коментар