Розробляв шкідливе програмне забезпечення: поліція скерувала обвинувальний акт відносно закарпатця

У справі щодо 39-річного виноградівця, який розробив шкідливе програмне забезпечення для подальшого доступу до комп’ютерів своїх клієнтів, слідчі завершили досудове розслідування. Обвинувальний акт скерували до суду.

Закарпатська поліція завершила досудове розслідування у справі щодо несанкціонованого втручання у роботу електронно-обчислювальних машин жителем області. Кіберполіцейські спільно з працівниками Ужгородського відділу поліції, під процесуальним керівництвом Ужгородської місцевої прокуратури, встановили, що 39-річний житель Виноградівщини, незаконно отримував доступ до приватних даних своїх клієнтів.

Поліцейські з’ясували, що житель села Олешник розробив шкідливе програмне забезпечення для злому акаунтів користувачів соцмереж. Придбавши програму через створений чоловіком канал у загальнодоступному месенджері, та встановивши її на свій гаджет, клієнти отримували змогу зламувати мережеві акаунти користувачів соцмереж, а сам незаконний бізнесмен, здобував безперешкодний доступ до гаджетів своїх клієнтів.

Під час проведення санкціонованих обшуків за місцем проживання фігуранта, поліцейські вилучили використовувану у злочинних цілях комп’ютерну техніку, мобільні телефони, банківські платіжні картки та флешносії інформації.

Наразі досудове розслідування у справі завершено. Чоловікові інкримінують злочини, пов’язані з виготовленням та розповсюдженням шкідливого програмного забезпечення та втручанням у роботу ЕОМ, тобто за статтею 361 та частинами 1,2 статті 361-1 Кримінального кодексу України.

За скоєне чоловікові загрожує позбавлення волі на строк до 5 років.

Відділ комунікації поліції Закарпатської області

Відправ другу:
Залишіть коментар