Розпочалась Пилипівка: про останній піст у цьому році та заборони (ВІДЕО)

Традиційно 28 листопада, незалежно від дня тижня, на який припадає ця дата, розпочинається останній піст у році, що передує одному з найбільших християнських свят – Різдву Христовому.

Триватиме він 40 днів і закінчиться 6 січня, у переддень народження Ісуса Христа. Споконвіку у час посту віряни обмежують себе у певних харчових продуктах. Вважається, що Різдвяний піст, у порівнянні з Великим або Успенським, не такий уже й суворий. Найбільш традиційним його виявленням є заборона у вживанні продуктів тваринництва – м’яса, вершкового масла, молока, яєць та сиру. Пані Анна, родом із Кушниці, розповідає, у селі, де вона народилася, яскраво дотримуються різдвяних традицій і звичаїв, тож і придержуватися посту для жінки неабияк важливо.

А от пані Наталія із Сільця розповідає, у час посту не відмовляється від заборонених церквою страв. Справді, надважливо не лише обмежувати себе у всіх раніше згаданих речах, а й розуміти справжню суть Різдвяного посту. Тож варто пам’ятати, що піст це в першу чергу духовна практика, а не лише тілесна, тут головне молитва, спокій і духовне очищення.

Відправ другу:
Залишіть коментар