Розкрито схему розкрадання коштів очільником ОТГ на Закарпатті (ВІДЕО)


Серед підозрюваних голова об’єднаної територіальної громади, підприємці та інженери з технічного нагляду у сфері будівництва. Сума збитків по викритим фактам сягає 650 тисяч гривень.

Корупційну «схему», її організатора та учасників викрили оперативники управління стратегічних розслідувань в Закарпатській області, слідчі обласної поліції за процесуального керівництва прокуратури.

Організував «схему» з розкрадання бюджетних коштів, виділених на проведення капітальних ремонтів, реконструкцій та будівництва об’єктів на території Мукачівського району, голова однієї з ОТГ. Долучив до неї «своїх» підприємців та інженерів з технагляду.

Під час проведення державних закупівель посадовець незаконно надавав переваги двом підприємцям. Крім того, підбирав об’єкти, які практично не потребують або частково потребують ремонтів. Підставою для такого вибору було те, що на таких об’єктах будуть проводитись роботи з мінімальним обсягом та затратами.

З переможцями тендерів укладалися відповідні угоди, а ті, своєю чергою, домовлялися з інженерами з технагляду. Останні під час огляду об’єктів «закривали очі» на порушення державних будівельних норм.

А щоб приховати свою злочинну діяльність, до офіційних документів вносили завідомо недостовірні відомості щодо обсягів робіт та їхньої вартості.

Наразі встановлено, що за такою «схемою» лише по п’ятьох об’єктах будівництва зловмисники заволоділи понад 650 тисяч гривень бюджетних коштів. Сума збитків підтверджується відповідним висновком експертного дослідження.

24 грудня на підставі зібраних доказів голові ОТГ було повідомлено про підозру за ч.5 ст.191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та ч.3 ст. 28– ч.2 ст. 366 (Службове підроблення) Кримінального кодексу України.

Сьогодні, 30 грудня, у вчиненні вищезазначених злочинів про підозри було повідомлено двом підприємцям та інженеру з технічного нагляду.
Також поліцейські провели санкціоновані обшуки за місцями проживання підозрюваних.

На даний час вирішується питання щодо відсторонення голови ОТГ від займаної посади та обрання підозрюваним запобіжних заходів.

Відправ другу:
Залишіть коментар