Росія надасть Україні знижку на газ, щоб уникнути посилення санкцій – Business Insider

Разом з тим видання стверджує, що Москва планує використати інший важіль впливу на Україну – реструктуризацію так званого «боргу Януковича».
Газпром
Російський Газпром погодиться надати Україні знижку на газ, щоб уникнути подальших західних санкцій. Про це пише видання Business Insider.

У статті зазначають, що Єврокомісія вже направила Газпрому листа з проханням надати Україні знижку на газ, і позитивна відповідь з РФ свідчить про бажання зменшити напруження, яке, зокрема, вилилося у запровадженні санкцій проти Росії.

«У 2013 році Україна імпортувала 58% газу для внутрішнього ринку з Росії, в той час як Москва використовувала газові угоди для отримання політичних поступок від Києва», – пише видання, додавши, що протягом останніх місяців український уряд намагався знизити залежність від російських носіїв, використовуючи реверсні поставки з ЄС.

Business Insider зазначає, що Єврокомісія пропонує, щоб знижка на газ для України діяла протягом наступних шести місяців, однак Газпром наразі погоджується лише на три місяці.

Крім того, видання стверджує, що Москва планує використати $3-мільярдну позику, видану Україні за час президентства Віктора Януковича, з метою тиску на Україну. Зокрема, МВФ погодився надати Україні позику в $40 млрд за умови, що всі нинішні борги держави будуть реструктуризовані. Таким чином, Україна та РФ повинні провести переговори щодо реструктуризації «боргу Януковича», який, за попередніми домовленостями, необхідно виплатити у грудні 2015 року.

«Саме так Росія може використати вето на пакет допомоги (МВФ – ред.) для свого сусіда (України – ред.)», – резюмує видання.

Нагадаємо, раніше Газпром звернувся до уряду Росії з проханням надати Україні знижку на газ на весняно-літній сезон.

Відправ другу:
Залишіть коментар