Роботу пункту пропуску «Тиса» відновлено. Коментар голови ОДА Олексія Петрова (ВІДЕО)

Роботу пункту пропуску «Тиса» на українсько-угорському кордоні відновлено, повідомили в прес-службі Чопського прикордонного загону.

“Блокувальники поки звільнили пункт пропуску і рух усіх транспортних засобів відновлено», – додали в прес-службі.

Мікроавтобуси з блокувальниками перебувають у так званій “червоній зоні” – “до вирішення питання митних формальностей”, – уточнили в загоні.

На митному посту також наразі перебуває голова Закарпатської ОДА Олексій Петров.

“27 травня мною було надано доручення правоохоронним органам, прокуратурі, СБУ, щоби посилити контроль за переміщенням так званих бусиків, автоперевізників, які через пункт пропуску Захонь-Чоп прибувають на територію України.

Біля митного поста була виставлена мобільна група, яка контролювала законність декларування або виїзду з відповідним декларуванням і митним оформленням. Звичайно це створювало певні ризики для для представників митних органів, які призупинили пропуск без митного оформлення, через що створився громадський супротив, зокрема тих осіб, які не хочуть за жодних обставин декларувати товарну групу, яку вони перевозять і не хочуть сплачувати у передбачений законом спосіб митні платежі до державного бюджету.

Ситуація, яку ми зараз спостерігаємо на території міжнародного пункту пропуску Тиса почалася з необхідності декларування товарних груп, які перевозилися так званими італійськими бусами. Це товари, які придбали наші співвітчизники в Італії і направляють в Україну під виглядом так званих приватних посилок.

Як мені доповідали керівники правоохоронних органів, схема запрацювала зі зняттям карантинного обмеження. Той масштаб і той обсяг ухилення від сплати митних платежів дійсно вражає. І, відповідно до пріоритетів, які були надані мені президентом України Володимиром Зеленським під час мого призначення, це якраз одна із топових проблем, яку я маю вирішити спільно з правоохоронцями – це сплата митних платежів під час перетину кордону” – пише О. Петров в ФБ.

Відправ другу:
Залишіть коментар