«Рідне Закарпаття» рекомендуватиме відмовити виділенню землі для будівництва дамби

Про це представники фракції Політичної партії “Рідне Закарпаття” в Ужгородській міській раді повідомили на офіційній сторінці партії у соцмережі FB:

«7 жовтня на сесію Ужгородської міської ради виноситься питання щодо відведення 0.80 га для будівництва та експлуатації гідрологічних споруд.

Йдеться про потенційне зведення дамби на річці Уж за грантові кошти міжнародних партнерів.

З відповідним клопотанням до міської ради звернулося Басейнове управління водних ресурсів річки Тиса (далі – БУВР).
На переконання фракції «Рідне Закарпаття», такі рішення не можна приймати без обговорення з науковцями, громадськістю та представниками асоціації рибалок.

Разом з цим, ми різко засуджуємо будь-які ідеї щодо будівництва міні-ГЕС на річці Уж.

Враховуючи викладене, фракція політичної партії «Рідне Закарпаття» в Ужгородській міській раді рекомендуватиме відмовити БУВР у їхньому клопотанні щодо відведення землі у постійне користування.

Й хоча ідея підняття рівня річки існує давно, наразі аргументів екологічних організацій щодо можливої шкоди від зведення дамби більш ніж вдосталь для такої позиції нашої фракції.

Також додамо, що декілька місяців тому ми з колегами із партій «ЄС» та «Партія твого міста» мали розмову із науковцями про розробку програми штучних перепадів на річці Уж.

З кількасот перепадів, що були збудовані за доби Чехословаччини на річках Закарпаття, на сьогодні залишився лише один — у місті Ужгород біля парку «Підзамковий».

Разом ми виступаємо за розроблення комплексного плану збереження та регуляції води в річці Уж, тож і згадувана ідея може втілюватися виключно за участі науковців та громади міста», – йдеться у повідомленні партії.

Відправ другу:
Залишіть коментар