«Рідне Закарпаття» посприяло можливості занесення обʼєктів культурної спадщини Ужгорода до Державного реєстру нерухомих пам’яток України

Про це повідомляє пресслужба фракції на офіційній сторінці партії «Рідне Закарпаття» в соцмережі фейсбук:

“Пришвидшити цей процес місцевій владі варто було вже давно, та через відсутність потрібного фінансування це завжди відкладалося в «довгу шухляду».

На початку весни цього року програма виготовлення облікової документації на об’єкти пам’ятки містобудування місцевого значення в Ужгороді була профінансована менш, ніж на 25%. У них було лише 45 тисяч із потрібних 195-ти. Чого катастрофічно не вистачало для її повноцінної реалізації.

Голова фракції «Рідне Закарпаття» Віталій Глагола домігся виділення дофінансування для цієї програми до кінця 2021 року, а також закладення в бюджет 1 млн грн. на реалізацію програми впродовж наступних трьох років.

Для розуміння – складання облікової документації на об’єкт культурної спадщини передбачає виконання наступних робіт:

– комплексне дослідження;
– фіксація;
– визначення антропологічної, археологічної, естетичної, етнографічної, історичної, мистецької, наукової чи художньої цінності;
– встановлення предмету охорони.

Сама ж документація на кожен об’єкт культурної спадщини складається у чотирьох примірниках та включає:

– паспорт об’єкта культурної спадщини;
– облікову картку об’єкта культурної спадщини;
– акт технічного стану об’єкта культурної спадщини.

Така документація є підставою для порушення клопотання про занесення занесення об’єкта культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

Наразі вже виготовлено документацію на деякі будівлі житлово-урядового кварталу «Малий Галагов», колишню тимчасову будівлю крайового уряду Підкарпатської Русі, житловий комплекс «Велика Рафанда», а також на житлові будинки 30-х рр. ХХ ст”, – йдеться у повідомленні партії.

Відправ другу:
Залишіть коментар