Районні депутати звернулися до Зеленського, КМУ та керівництва області щодо об'єднання громад

Сьогодні, в ході засідання 33 сесії Ужгородської районної ради депутатський корпус одноголосно підтримав рішення звернутися до Президента України, Кабінету Міністрів України та керівництва області щодо ситуації, яка склалася довкола об’єднання територіальних громад району.

У зверненні депутатський корпус районної ради наголошує, що керівництво області та депутати Закарпатської обласної ради повинні врахувати інтереси жителів громад, які роками виборювали своє законне право на створення ОТГ.

Нагадаємо, раніше у ЗМІ та соцмережах з’явилася інформація про те, що в новому Перспективному плані розвитку області села потенційних спроможних ОТГ приєднують до обласного центру, незважаючи на те, що раніше ОДА надала громадам позитивні висновки щодо формування об’єднаних територіальних громад. За таке рішення депутатський корпус Закарпатської обласної ради голосуватиме 26 вересня 2019 року.

Ми висловлюємо вам загальне занепокоєння з приводу того, що на даний час бачення громадськості та територіальних громад району до Перспективного плану формування територіальних громад Закарпатської області не враховані…

З огляду на вищенаведене, звертаємося до вас і переконливо просимо затвердити Перспективний план формування територіальних громад області таким чином, щоб були враховані пропозиції і бачення кожного громадянина, кожної громади, а не чиїсь інтереси, та не допустити приєднання навколишніх сіл Ужгородщини до обласного центру, чим знівелювати бажання їх жителів – йдеться у зверненні.

Також згадуване звернення було доповнено пропозиціями щодо формування Великодобронської ОТГ, громади якої не виявили бажання об’єднуватися довкола м. Чоп.

Згадувану ситуацію прокоментував голова Ужгородської районної ради Руслан ЧОРНАК на своїй сторінці в соцмережі FB:


Основною ідеєю реформи децентралізації влади в Україні стало добровільне утворення об’єднаних громад.

Традиції, звичаї, культурні надбання та історія населених пунктів, а також їх жителів стали фундаментом її реалізації.

Я щиро переконаний, що наші земляки повинні самі вирішувати, з ким об’єднувати свої громади. Це виключно їхнє право – отримати історичний шанс на успіх!

Саме тому сьогодні Ужгородська районна рада прийняла рішення звернутися до Президента України, КМУ та керівництва області з проханням затвердити Перспективний план формування територій громад Ужгородського району з врахуванням інтересів їх жителів – наших краян, які роками боролися за створення самостійних ОТГ без приєднання до обласного центру!

Холмківська та Оноківська ОТГ, впевнений, ви відбудетеся – ми з вами! – зазначив Руслан ЧОРНАК.

Відправ другу:
Залишіть коментар