Раді пропонують зняти відповідальність із виробників вакцин за негативні наслідки вакцинації

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль ініціював законопроект «Про внесення зміни до статті 92 Закону України «Про лікарські засоби», що передбачає зняття відповідальності з усіх причетних до вакцинації за будь-які наслідки.

Мова про зняття відповідальності «з виробника та/або власника реєстраційного посвідчення, включаючи їх працівників, медичних працівників, які залучені до здійснення заходів пов’язаних із вакцинацією, за будь-які наслідки, спричинені застосуванням таких вакцин або інших медичних імунобіологічних препаратів для специфічної профілактики COVID-19».

У тексті проекту акту зазначається, що Україна таким чином погоджується з умовами механізму COVAX.

«З урахуванням обставин, за яких були розроблені вакцини для профілактики COVID-19, що на сьогодні застосовуються в межах дозволу на екстрене застосування для боротьби з пандемією, учасники механізму COVAX погоджуються звільнити виробників вакцин від відповідальності за певні ризики, що можуть виникнути внаслідок застосування цих вакцин», – йдеться у пояснювальній записці.

У Кабінеті міністрів наголошують, що ухвалення цього законопроекту дозволить державі отримати нову партію доз вакцини від коронавірусу в рамках COVAX.

Відправ другу:
Залишіть коментар